gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rouwstoet voor overleden motorrijder 'Wimmie' trekt grote aantallen

rouwstoet.jpg

Er kwam veel publiek op de erehaag af

Streekomroep 56

Bij een rouwstoet voor de op 22-jarige leeftijd overleden ‘Wimmie’ sloten vanmiddag tientallen auto’s, motoren en scooters aan. De motorrijder uit Zwijndrecht overleed een week geleden aan zijn verwondingen na een botsing met een auto op de Ringdijk.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

De stoet begon bij de Essenhof in Dordrecht. Dit begon met een erehaag van mensen, motoren, scooters en auto’s. Deze volgden de lijkwagen via de Brouwersdijk en de Zwijndrechtse brug richting het ouderlijk huis en vervolgens naar de begraafplaats bij de Munnikensteeg in Zwijndrecht. Tientallen motoren reden voorop, met stunts en veel geluid ter ere van de motorrijder. 

In Zwijndrecht vervolgde de stoet zich naar de Julianastraat, waar het ouderlijk huis van ‘Wimmie’, zoals hij bekend stond, staat. Deze straat stond vol met bewoners en andere toeschouwers. 

Ten slotte reed de stoet via het gemeentehuis naar begraafplaats Munnikensteeg. Hier werd voor vrienden en familie de begrafenis gehouden. 

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.