Dordrecht, Netherlands

Ruggenberg wint Thea Beckmanprijs

Rob Ruggenberg, voormalig journalist bij het ‘Dordtsch Dagblad’, heeft de Thea Beckmanprijs 2017 voor het beste historische jeugdboek gewonnen met zijn boek ‘Haaieneiland’.
Gert van der Steen | 18 september 2017 11:33 | Aangepast op 18 september 2017 11:33
De prijs, 1000 euro en een oorkonde, werd afgelopen zaterdag uitgereikt in het Archeon bij Alphen aan de Rijn. Beide jury’s, de vakjury en de jongerenjury, waren het deze keer volledig met elkaar eens, wat niet vaak het geval is. De jongerenjury vond het boek zo spannend, dat het eigenlijk verfilmd zou moeten worden. In het rapport staat verder: “Het nawoord van het boek is bijna net zo spannend als het boek zelf. Eigenlijk zou er een vervolg moeten komen”.

Rob Ruggenberg zwierf als journalist over de hele wereld, woonde in Israël en Zuid-Afrika en was na terugkeer in Nederland zeven jaar journalist in Dordrecht. Voor zijn verhalen bezoekt hij altijd de plaats waar het zich afspeelt en verblijft daar ook wat langer voor historisch onderzoek. Voor Haaieneiland woonde hij een poosje op Takapoto, waar hij oude logboeken van VOC-schepen onderzocht.

De Thea Beckmanprijs, naar de jeugdboekenschrijfster, voor het beste historische jeugdboek, wordt jaarlijks uitgereikt in het derde weekend van september. In de even jaren voor kinderen onder twaalf jaar, in de oneven jaren voor de jeugd boven twaalf.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...