gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruijl over alliantie FC Dordrecht en Feyenoord: 'Gaat erom dat je elkaar kunt versterken'

5ff01097aca98f01091bc74ec8fbcee0.jpg

Mark Ruijl is sinds deze zomer een belangrijke spil in de alliantie tussen FC Dordrecht en Feyenoord. In gesprek met RTV Dordrecht vertelt de geboren Hagenaar over zijn precieze rol, het nut van de samenwerking en de - inmiddels achter de rug - drukke transferperiode. "Ik vind die hectiek ook wel iets moois."

Corrado Francke | Marjolein Vos |  | Aangepast op
De basis voor de samenwerking werd ongeveer een jaar geleden gelegd, toen Ruijl met Feyenoord-directeur Dennis te Kloese en diens Dordtse evenknie Hans de Zeeuw 'intensieve gesprekken' voerde. "Het is fijn dat het enigszins in de buurt is, niet alleen voor mijzelf maar ook voor de spelers. Ook ken ik De Zeeuw al wat langer, dus daar hadden we al snel goede gesprekken mee."

"In ons netwerk gingen we op zoek naar spelers die binnen de Nederlandse speelstijl goed passen", legt Ruijl uit. Dat netwerk maakte het mogelijk dat FC Dordrecht met de 19-jarige Adrian Segecic zelfs uit Australië een speler haalde. "In dit geval is dat een verdienste van Schuiteman, die de technisch directeur van Sydney FC goed kent."

Waar FC Dordrecht profijt heeft van het 'scoutingapparaat', inclusief de huurlingen die dit seizoen aan de Krommedijk spelen, wil Feyenoord middels de alliantie spelers aan volwassen voetbal laten ruiken. "De 'holy grail' zou zijn dat één of twee van die jongens op een duur terugstromen naar Feyenoord 1. Dat zou heel mooi zijn en daar zit ook voor Feyenoord het voordeel van de samenwerking."

De Dordtenaren, die in de competitie voorlopig vijf punten in vier duels verzamelden, beschikken dit seizoen over een opvallend jonge selectie. "Ik heb niet zo veel met het woord 'ervaring', het gaat voornamelijk om kwaliteit", is Ruijl duidelijk. Hij noemt Feyenoord-huurling

Antef Tsoungui als een voorbeeld van een jonge speler met ervaring "en leiderschap snel op kan pakken". Ook is er volgens Ruijl een groot voordeel voor jonge spelers in Nederland. "Jongens die aanvallend veel brengen, maar tactisch en technisch nog veel moeten leren, kunnen zich hier goed ontwikkelen. Waarom? Omdat wij niet direct bij een eerste fout de hakbijl zullen hanteren, maar met zo'n jongen verder gaan in zijn ontwikkeling", constateert Ruijl.

Waar sommige supporters bang waren dat FC Dordrecht haar identiteit kwijt zou raken, wil ook Ruijl die twijfel wegnemen. "Ik denk dat het van groot belang is dat Dordrecht zijn dna behoudt en dat is ook hoe Feyenoord dat ziet. Het gaat er voor mij voornamelijk om dat je elkaar kunt versterken."

Bekijk hieronder
ons interview met Mark Ruijl.

Lees meer over:

|

Lees ook

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Voor veel mensen kan een toiletbezoek namelijk niet wachten en dan op zoek moeten naar een fatsoenlijk openbaar toilet brengt alleen maar meer stress en onrust met zich mee. “Het brengt mensen in een sociaal isolement”, zegt MDL-fonds-directeur Mariël Croon.

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.