Dordrecht, Netherlands

Ruim 1000 bezoekers voor 'laatste' Monument Festival

Al weer voor het derde jaar op rij vond zaterdag het dancefeest Monument Festival plaats op de Stadswerven. Daar gingen dit weekend ruim duizend Dordtenaren los.
Fokko van der Straaten | 29 juli 2019 15:32 | Aangepast op 29 juli 2019 15:32
De derde editie van het festival stond even op losse schroeven. Door de komst van de Prins Clausbrug tussen het Centrum en de Stadswerven moest er een streep door het jongerenfestival.

De brug is alleen nog niet aanbouw en het festival valt precies in de bouwvak, daarom gingen op 27 juli weer zo’n duizend jongeren los rond drie podia. Dat is er een meer dan vorig jaar. "Wat we dit jaar echt anders hebben gedaan, is dat we nog meer hebben geprobeerd de drie stijlen muziek om die goed samen te doen. We hebben een stage met house, daar sluiten we 's avonds af met techno.", legt organisator Jarmo van Andel uit.

"Achter ons hebben we een Do-you-do-stage, daar is de hele dag urban- en hiphopmuziek. Daarnaast hebben we nog Zwarte Lola neergezet. Zij hebben een live band en goede discoplaatjes, daarmee proberen we het hele plaatje compleet te maken."

Het extra podium is niet de enige primeur: dit jaar moet er wel voor het festival betaald worden. "We hebben vorig jaar een superleuke editie gehad. Maar aan het einde konden we het onderaan de streep niet rond krijgen. Het festival organiseren kost gewoon een hoop geld."

Betalen voor het festival, drukt het bezoekersaantal niet. In de voorverkoop gingen er al 900 kaarten over de toonbank. De laatste tickets werden aan de kassa verkocht. Daarmee zijn er meer bezoekers dan in 2018, toen gingen zo'n 600 mensen los op het festival.

Deze editie washoogstwaarschijnlijk de laatste editie dat het Monumentfestival op de Stadswerven, maar in een eerder interview vertelde Van Andel al dat het nog even afwachten is voor dat dit officieel is.

"Als die (brug, red.) er gaat komen dan kunnen we hier niet meer zijn. Als alleen die brug er zou zijn is het allen maar goed voor het festival. Maar als ze echt gaan bouwen tijdens de periode dat we hier zitten of het een bouwput is dan kunnen we hier niet zijn."

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...