Het geld is hard nodig voor het opknappen van speelweide voor de dieren. Er moet een echte snuffeltuin komen. De speeltoestellen die er nu staan, zijn aan vervanging toe, merkt ook wethouder Tanja de Jonge. Ze gaf vrijdag het startsein voor de marathon. “Vandaag ben ik hier vooral in de supportende rol.” Zelf fietst ze niet mee. “Ik was bij de aftrap van deze geweldige dames. Een geweldig evenement natuurlijk voor de opvang van de dieren die helaas geen baasje hebben. Het is ze hartstikke gegund dat het gaat lukken.”
Louterbloemen geeft met de marathon gehoor aan de oproep van Dierenlot om zoveel mogelijk geld voor asieldieren in te zamelen. De organisatie, die dierenambulances in heel Nederland financiert, beloofde het opgehaalde bedrag te verdubbelen.
Vrijdagmiddag werd er gefietst door drie dames, die de vaart er goed inhadden. “Ik ben fietsen gewend”, vertelt één van hen. “Ik fietste tot voorkort 5000 kilometer per jaar, ik had geen auto. Maar ik fiets toch liever buiten”, merkt ze op. Tijdens het fietsen worden ze voorzien van snert, warme chocomel en bananen door door Annemarie van Gent, dierenverzorgster bij Louterbloemen. “Er moet altijd een van de fietsen blijven draaien”, legt ze uit. En dat is gelukt. Uiteindelijk bleef de tellen steken op 11.651 euro. Genoeg om een mooie nieuwe speelweide van aan te leggen.