Dordrecht, Netherlands

Ruim 25 meter lange roeden aangekomen bij Kyck over den Dyck: zo gaat de Dordtse molen weer draaien als vanouds

Ruim 25 meter lang zijn ze: de nieuwe roeden van molen Kyck over den Dyck. In alle vroegte kwamen ze dinsdag aan bij de molen aan de Noordendijk. In de middag werd het staalwerk gelijk onder handen genomen.De eerste stap die de molenmaker neemt, is het zogeheten 'ophekken': klaarmaken van de latten waar uiteindelijk de zeilen opliggen. "Eén wiek maken we helemaal klaar, bij de ander laten we de latten er nog uit", vertelt molenaar Robert van't Geloof.KraanOver een paar weken komt er een kraan die de oude roeden uit de molen haalt. De constructie die nu op de grond ligt, wordt naar boven getakeld. "Daar wordt het werk afgemaakt."Tekst gaat verder onder de afbeelding
Corrado Francke | 24 augustus 2021 15:58 | Aangepast op 24 augustus 2021 15:58
Maar zo ver is het nu nog niet: eerst wordt zorgvuldig gekeken hoeveel heklatten nieuw worden toegevoegd aan de wieken. "Het is allemaal hetzelfde hout, maar na twintig jaar treedt er slijtage op", benadrukt molenmaker Bas Batenburg. "We hebben nu een mooie gelegenheid om alles uit elkaar te halen en een goede selectie te maken. Er is besloten om ongeveer een derde te vernieuwen."

Scheuren in stalen roeden

De molen werd immers niet stilgezet vanwege een breuk in het houtwerk, maar door scheuren in de stalen roeden. "Deze zijn op een andere manier geconstrueerd", verwijst de molenmaker naar het feit dat de nieuwe roeden veel langer mee zullen gaan.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...