gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruim 4000 euro voor Sara

c0d4fe583898757c0da3ed4fa806a935

Een paar honderd sportievelingen hebben zich zondag in het zweet gewerkt voor kinderen die dat door een zeldzame spierziekte niet kunnen doen. In totaal haalde het sportevenement Boksen Voor Sara in de Rotterdamse Maassilo 4.380 euro op.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Meerdere instructeurs liepen door de Maassilo om alle deelnemers een goede techniek te leren en met oefeningen zoals push-ups fitter te krijgen.

"Hartverwarmend hoeveel mensen zijn gekomen. Iedereen wil een steentje bijdragen aan het onderzoek voor een behandeling voor deze ongeneeslijke ziekte en dat steunt ons enorm. De deelnemers waren ontzettend enthousiast en de sfeer zat er goed in’’, blikt Sara’s moeder Emine terug.

Samen met haar man richtte ze Stichting Voor Sara op. De stichting strijdt voor onderzoek naar zeldzame spierziekten onder jonge kinderen, zoals de 3-jarige Sara. Net als veel kinderen met een spierziekte kan Sara niet zelfstandig staan en lopen en is een griepje al snel gevaarlijk.


Nog meer geld nodig

Dankzij tientallen acties en honderden donaties is er een veelbelovend onderzoek gestart dat een doorbraak kan betekenen voor meerdere spierziekten. Om dat onderzoek af te kunnen ronden is nog zo’n 100.000 euro nodig.

Rico Verhoeven, ambassadeur van Stichting Voor Sara, was er zondag niet bij. Zijn reguliere boksschema was volgens de organisatie te druk.

Bron: RTV Rijnmond

Lees ook

politie 01

Jongeren uit Zwijndrecht opgepakt na onrust in Den Haag

De politie heeft afgelopen weekend jongeren uit onder meer Zwijndrecht opgepakt in het centrum van Den Haag. De politie was daar zaterdag in groten getale aanwezig vanwege een oproep om winkels in de binnenstad te plunderen. Uiteindelijk zijn 34 mensen aangehouden.

Busink explosie zwi

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.