gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruim 4000 euro voor Sara

c0d4fe583898757c0da3ed4fa806a935

Een paar honderd sportievelingen hebben zich zondag in het zweet gewerkt voor kinderen die dat door een zeldzame spierziekte niet kunnen doen. In totaal haalde het sportevenement Boksen Voor Sara in de Rotterdamse Maassilo 4.380 euro op.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Meerdere instructeurs liepen door de Maassilo om alle deelnemers een goede techniek te leren en met oefeningen zoals push-ups fitter te krijgen.

"Hartverwarmend hoeveel mensen zijn gekomen. Iedereen wil een steentje bijdragen aan het onderzoek voor een behandeling voor deze ongeneeslijke ziekte en dat steunt ons enorm. De deelnemers waren ontzettend enthousiast en de sfeer zat er goed in’’, blikt Sara’s moeder Emine terug.

Samen met haar man richtte ze Stichting Voor Sara op. De stichting strijdt voor onderzoek naar zeldzame spierziekten onder jonge kinderen, zoals de 3-jarige Sara. Net als veel kinderen met een spierziekte kan Sara niet zelfstandig staan en lopen en is een griepje al snel gevaarlijk.


Nog meer geld nodig

Dankzij tientallen acties en honderden donaties is er een veelbelovend onderzoek gestart dat een doorbraak kan betekenen voor meerdere spierziekten. Om dat onderzoek af te kunnen ronden is nog zo’n 100.000 euro nodig.

Rico Verhoeven, ambassadeur van Stichting Voor Sara, was er zondag niet bij. Zijn reguliere boksschema was volgens de organisatie te druk.

Bron: RTV Rijnmond

Lees ook

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.