Dordrecht, Netherlands

Ruim 800 handtekeningen tegen standbeeld Willem van Oranje

Op het Stadskantoor zijn dinsdagavond ruim 800 handtekeningen overhandigd aan burgemeester Wouter Kolff tegen de komst van het standbeeld van Willem van Oranje.
Dennis Koorevaar | 12 september 2018 10:55 | Aangepast op 12 september 2018 10:55
Om het burgeriniatief aan te kunnen bieden, waren 300 handtekeningen nodig. Dat aantal werd met ruim 800 makkelijk gehaald. Initiatiefnemer Aron Verplakke zegt dat ze niet veel moeite hadden om de handtekeningen te verzamelen.

"Blijkbaar leeft zoiets toch in Dordrecht. Zonder er veel extra energie in te stoppen, hebben we ruimschoots de benodigde handtekeningen opgehaald."

Het standbeeld van Willem van Oranje moet komen vlakbij de Berckepoort. Volgens de iniatiefnemers kan een standbeeld van Willem van Oranje niet in de stad van Johan en Cornelis de Witt.

De broers de Witt hadden een heel ander idee hoe de staat Nederland vorm zou moeten krijgen. Zij zijn door een woedende meute oranjeklanten gruwelijk om het leven gebracht. Het geeft daarom geen pas om dan een beeld van Willem van Oranje te plaatsen.

Of het standbeeld er wel of niet komt, ligt nu in handen van de gemeenteraad. Als het er wel komt nemen de initiatiefnemers extra maatregelen tegen de komst van het beeld.

"We willen dat ze er goed over nadenken wat het voor Dordrecht betekent als het standbeeld er wel komt. Het staat op gespannen voet met de legacy van Jonhan en Cornelis de Witt in mijn ogen."

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Lees ook

112-nieuws: man blust brand bij de buurman, fietser in ziekenhuis door botsing

Een Dordtenaar heeft met zijn tuinslang een brandje op het balkon van zijn buurman geblust. In het c...

Dit is de gemeente met de minste speeltuinen in onze streek

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht zijn de gemeenten in Zuid-Holland met de minste speeltuinen per du...

Moestuinherstel Papendrecht komende week van start: geen afgraving, wel schone grond

De proef om meerdere moestuintjes in de streek van PFAS te ontdoen gaat op 19 mei van start in Papen...

De Plucheplakkers blikken vooruit op de play-offs

FC Dordrecht start dinsdag aan de play-offs om promotie. Na de 4-1 thuisoverwinning op kampioen FC V...

Teleurstelling en begrip na afblazen Pasar Malam

Geen kraampjes, muziek en busladingen Indonesisch voedsel op het Statenplein in Dordrecht dit jaar. ...

Dag van de Zorg: ziekenhuispersoneel krijgt een traktatie

De zorgmedewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis (ASz) zijn maandagmiddag in het zonnetje gez...