In totaal hebben 3911 mensen gedoneerd en daarmee is 95.147 euro opgehaald. De opbrengst is aanzienlijk minder dan vorig jaar, toen was het eindbedrag 121.573 euro. Ook zwommen er dit jaar minder mensen mee dan voorgaande jaren.
Swim to Fight Cancer is een zwemevenement in het open water waarbij verschillende afstanden worden gezwommen tussen de 250 en 2500 meter. De sportievelingen zwemmen in het in het Wantij achter de bioscoop Kinepolis. Vanuit daar zijn er, afhankelijk van de afstand, verschillende routes tussen de Prins Clausbrug en de Prins Hendrikbrug.
Iedereen duikt het water in met een eigen motivatie, maar allemaal met hetzelfde doel: dat de ziekte uiteindelijk niet meer dodelijk is. Zo ook jonge Mirthe, zij zwemt voor haar zieke vader die sinds vorig jaar februari ernstig ziek is. Tijdens een emotioneel gesprek met onze verslaggever vertelt zij dat ze met haar deelname maar liefst 7200 euro heeft opgehaald.
Hieronder een uitgebreid verslag van het evenement.