gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruim 95.000 euro opgehaald voor kankeronderzoek tijdens Swim to Fight Cancer

b026654340b5e5f72dcf61e55ceb56e6

Afgelopen zaterdag doken 131 deelnemers in het Wantij tijdens het evenement Swim to Fight Cancer. Deelnemers zwommen individueel of in teams om zoveel mogelijk geld op te halen voor kankeronderzoek. De deelnemers lieten zich sponsoren.

Redactie Streekomroep | Linda van der Net |  | Aangepast op
In totaal hebben 3911 mensen gedoneerd en daarmee is 95.147 euro opgehaald. De opbrengst is aanzienlijk minder dan vorig jaar, toen was het eindbedrag 121.573 euro. Ook zwommen er dit jaar minder mensen mee dan voorgaande jaren.

Swim to Fight Cancer is een zwemevenement in het open water waarbij verschillende afstanden worden gezwommen tussen de 250 en 2500 meter. De sportievelingen zwemmen in het in het Wantij achter de bioscoop Kinepolis. Vanuit daar zijn er, afhankelijk van de afstand, verschillende routes tussen de Prins Clausbrug en de Prins Hendrikbrug.

Iedereen duikt het water in met een eigen motivatie, maar allemaal met hetzelfde doel: dat de ziekte uiteindelijk niet meer dodelijk is. Zo ook jonge Mirthe, zij zwemt voor haar zieke vader die sinds vorig jaar februari ernstig ziek is. Tijdens een emotioneel gesprek met onze verslaggever vertelt zij dat ze met haar deelname maar liefst 7200 euro heeft opgehaald.

Hieronder een uitgebreid verslag van het evenement.

Lees ook

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.