Dordrecht, Netherlands

Ruim de helft van kerstbomen overleeft in asiel

In het kerstbomenasiel in de Groeituinen aan de Patersweg heeft 64% van de kerstbomen het jaar overleefd. Zij kunnen 10 en 17 december door hun eigenaren worden opgehaald.
Petra Scheurwater | 1 december 2016 10:18 | Aangepast op 1 december 2016 10:18
Het kerstbomenasiel is in januari voor het eerst in het leven geroepen om mensen langer van hun boom gebruik te laten maken. Bomen met kluit worden gepland, in de hoop dat ze genoeg wortel hebben om het een jaar te overleven.

De eigenaren van de bomen die het niet haalden, hebben geen financiële schade geleden. Er hoeft pas bij het ophalen van de boom betaald te worden voor de asielplaats.

Ook in 2017 kan er weer van het kerstbomenasiel gebruik gemaakt worden. Op 4 en 7 januari kunnen de bomen gebracht worden.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...