Dordrecht, Netherlands

Ruimte voor meer burgerparticipatie

De gemeentelijke organisatie in Dordrecht werkt te gefragmenteerd en het is onduidelijk wat de financiële ruimte is voor het realiseren van de ambities op het gebied van burgerparticipatie. Dat concludeert de Rekenkamercommissie in het vandaag verschenen rapport.
Jasmin Zahirovic | 29 augustus 2017 13:43 | Aangepast op 29 augustus 2017 13:43
De Rekenkamercommissie onderzoekt de doeltreffendheid, doelmatigheid en rechtmatigheid van het bestuur. In haar rapport doet ze een aantal aanbevelingen om de burgerparticipatie in Dordrecht naar een hoger plan te tillen. De commissie stelt bijvoorbeeld voor om teams te vormen waarin ambtenaren en inwoners samenwerken aan nieuwe initiatieven. Daarnaast beveelt zij de gemeente aan om samen met de burgers een visie op burgerparticipatie te formuleren, om het toepassen van maatwerk te vergemakkelijken. De commissie stelt voorts dat de raad de burger beter kan betrekken bij het beleid van de gemeente. Dit zou bijvoorbeeld kunnen gebeuren door bij de gemeenteraadsverkiezingen ook te stemmen over grote lokale kwesties. 


Het college laat in een reactie weten dat het wil toewerken naar ‘opgavegestuurd organiseren’, waarbij de beleidskolommen van de gemeentelijke organisatie doorbroken zullen worden. Het college wil vooraf heldere financiële en stedenbouwkundige kaders formuleren, maar acht een aparte visie op burgerparticipatie onwenselijk.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...