gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruimte voor meer burgerparticipatie

De gemeentelijke organisatie in Dordrecht werkt te gefragmenteerd en het is onduidelijk wat de financiële ruimte is voor het realiseren van de ambities op het gebied van burgerparticipatie. Dat concludeert de Rekenkamercommissie in het vandaag verschenen rapport.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De Rekenkamercommissie onderzoekt de doeltreffendheid, doelmatigheid en rechtmatigheid van het bestuur. In haar rapport doet ze een aantal aanbevelingen om de burgerparticipatie in Dordrecht naar een hoger plan te tillen. De commissie stelt bijvoorbeeld voor om teams te vormen waarin ambtenaren en inwoners samenwerken aan nieuwe initiatieven. Daarnaast beveelt zij de gemeente aan om samen met de burgers een visie op burgerparticipatie te formuleren, om het toepassen van maatwerk te vergemakkelijken. De commissie stelt voorts dat de raad de burger beter kan betrekken bij het beleid van de gemeente. Dit zou bijvoorbeeld kunnen gebeuren door bij de gemeenteraadsverkiezingen ook te stemmen over grote lokale kwesties. 


Het college laat in een reactie weten dat het wil toewerken naar ‘opgavegestuurd organiseren’, waarbij de beleidskolommen van de gemeentelijke organisatie doorbroken zullen worden. Het college wil vooraf heldere financiële en stedenbouwkundige kaders formuleren, maar acht een aparte visie op burgerparticipatie onwenselijk.

Lees ook

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.