gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruimte voor meer burgerparticipatie

De gemeentelijke organisatie in Dordrecht werkt te gefragmenteerd en het is onduidelijk wat de financiële ruimte is voor het realiseren van de ambities op het gebied van burgerparticipatie. Dat concludeert de Rekenkamercommissie in het vandaag verschenen rapport.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De Rekenkamercommissie onderzoekt de doeltreffendheid, doelmatigheid en rechtmatigheid van het bestuur. In haar rapport doet ze een aantal aanbevelingen om de burgerparticipatie in Dordrecht naar een hoger plan te tillen. De commissie stelt bijvoorbeeld voor om teams te vormen waarin ambtenaren en inwoners samenwerken aan nieuwe initiatieven. Daarnaast beveelt zij de gemeente aan om samen met de burgers een visie op burgerparticipatie te formuleren, om het toepassen van maatwerk te vergemakkelijken. De commissie stelt voorts dat de raad de burger beter kan betrekken bij het beleid van de gemeente. Dit zou bijvoorbeeld kunnen gebeuren door bij de gemeenteraadsverkiezingen ook te stemmen over grote lokale kwesties. 


Het college laat in een reactie weten dat het wil toewerken naar ‘opgavegestuurd organiseren’, waarbij de beleidskolommen van de gemeentelijke organisatie doorbroken zullen worden. Het college wil vooraf heldere financiële en stedenbouwkundige kaders formuleren, maar acht een aparte visie op burgerparticipatie onwenselijk.

Lees ook

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.