Dordrecht, Netherlands

Ruimte voor meer burgerparticipatie

De gemeentelijke organisatie in Dordrecht werkt te gefragmenteerd en het is onduidelijk wat de financiële ruimte is voor het realiseren van de ambities op het gebied van burgerparticipatie. Dat concludeert de Rekenkamercommissie in het vandaag verschenen rapport.
Jasmin Zahirovic | 29 augustus 2017 13:43 | Aangepast op 29 augustus 2017 13:43
De Rekenkamercommissie onderzoekt de doeltreffendheid, doelmatigheid en rechtmatigheid van het bestuur. In haar rapport doet ze een aantal aanbevelingen om de burgerparticipatie in Dordrecht naar een hoger plan te tillen. De commissie stelt bijvoorbeeld voor om teams te vormen waarin ambtenaren en inwoners samenwerken aan nieuwe initiatieven. Daarnaast beveelt zij de gemeente aan om samen met de burgers een visie op burgerparticipatie te formuleren, om het toepassen van maatwerk te vergemakkelijken. De commissie stelt voorts dat de raad de burger beter kan betrekken bij het beleid van de gemeente. Dit zou bijvoorbeeld kunnen gebeuren door bij de gemeenteraadsverkiezingen ook te stemmen over grote lokale kwesties. 


Het college laat in een reactie weten dat het wil toewerken naar ‘opgavegestuurd organiseren’, waarbij de beleidskolommen van de gemeentelijke organisatie doorbroken zullen worden. Het college wil vooraf heldere financiële en stedenbouwkundige kaders formuleren, maar acht een aparte visie op burgerparticipatie onwenselijk.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...

Fransman ramt politieauto, agent gewond en snelweg deels dicht

Een Fransman is vrijdagochtend aangehouden langs de A16 bij Dordrecht. De man was op de vlucht voor ...

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

De Baanhoekbrug tussen Dordrecht en Sliedrecht is per direct dicht voor autoverkeer. Bij een inspect...

Alle gemeenten in onze streek gaan oefenen met noodsteunpunten: 'Belangrijk om te ervaren'

In de hele streek zullen gemeentes gaan oefenen noodsteunpunten. Met de verschillende pilots kan er ...