gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruiterpaden in Dordtse Biesbosch gerestaureerd

9418e2296efbc0402520f0982b4dd662

Met je paard een lekker tochtje maken door de Biesbosch, dat is voor veel Dordtse ruiters een droom. Daarom ligt er zo'n vijf kilometer aan ruiterpaden, maar de staat daarvan was de afgelopen tijd verslechterd. Daarom zijn deze paden de afgelopen week hersteld.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Over de gehele lengte is nieuw zand gestrooid en vanaf donderdag kun je met je paard over nieuwe ruiterpaden lopen. “De ruiterpaden in deze gebieden liggen veelal op een klei ondergrond in een bos en dat is heel vochtig. Dan worden de paden al snel modderig en paarden houden toch wel van schone voeten”, vertelt boswachter Harm Blom.

Staatsbosbeheer heeft bij de provincie Zuid-Holland een subsidie aangevraagd en ontvangen om de kwaliteit van de ruiterpaden te verbeteren. Met deze subsidie wordt onder andere de ruiterpaden in De Elzen en Louisa- en Cannemanspolder hersteld.

Maar niet alle paden worden hersteld. “Een klein deel is niet aangepakt, want dat was niet hard nodig. We hebben echt alleen gekeken naar wat opgeknapt moest worden.” De komende jaren zullen de Dordtse ruiters nog wel plezier hebben van de paden.

Lees ook

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.