gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruiterpaden in Dordtse Biesbosch gerestaureerd

9418e2296efbc0402520f0982b4dd662

Met je paard een lekker tochtje maken door de Biesbosch, dat is voor veel Dordtse ruiters een droom. Daarom ligt er zo'n vijf kilometer aan ruiterpaden, maar de staat daarvan was de afgelopen tijd verslechterd. Daarom zijn deze paden de afgelopen week hersteld.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Over de gehele lengte is nieuw zand gestrooid en vanaf donderdag kun je met je paard over nieuwe ruiterpaden lopen. “De ruiterpaden in deze gebieden liggen veelal op een klei ondergrond in een bos en dat is heel vochtig. Dan worden de paden al snel modderig en paarden houden toch wel van schone voeten”, vertelt boswachter Harm Blom.

Staatsbosbeheer heeft bij de provincie Zuid-Holland een subsidie aangevraagd en ontvangen om de kwaliteit van de ruiterpaden te verbeteren. Met deze subsidie wordt onder andere de ruiterpaden in De Elzen en Louisa- en Cannemanspolder hersteld.

Maar niet alle paden worden hersteld. “Een klein deel is niet aangepakt, want dat was niet hard nodig. We hebben echt alleen gekeken naar wat opgeknapt moest worden.” De komende jaren zullen de Dordtse ruiters nog wel plezier hebben van de paden.

Lees ook

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.