Dordrecht, Netherlands

Rust in binnenstad teruggekeerd, incidenten rondom mogelijke demonstratie blijven uit

Het is maandagavond onrustig geweest in de binnenstad en op de Spuiboulevard. Op sociale media werd opgeroepen te demonstreren en te komen rellen. Tientallen jongeren zijn op de oproep ingegaan, maar tot incidenten heeft het niet geleid. De politie heeft, om ongeregeldheden te voorkomen, de binnenstad voor enige tijd afgesloten.
Corrado Francke | 25 januari 2021 20:27 | Aangepast op 25 januari 2021 20:27
Op Twitter en Facebook melden bewoners dat er knallen te horen zijn, maar incidenten of confrontaties met de politie bleven uit. Wel waren er tientallen demonstranten, net als vele politieagenten.

Onrust in Nederland

Het is al een paar avonden onrustig in Nederland. Sinds de invoering van de avondklok zijn er al enkele flinke rellen gaande geweest, onder meer in Eindhoven, Amsterdam, Helmond, Rotterdam en Urk.

Bij de demonstraties daar zijn onder andere straatmeubilair vernield en is een ziekenhuis in Enschede bekogeld met stenen. Bij de rellen werd veel geweld tegen de politie gebruikt, ook werden enkele journalisten lastiggevallen.

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...