gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Rustig aan en goed drinken" tijdens de warmste dag van de week

e0026d0ae5fa023b09114091e1596430

Het was warm vandaag, dat zal je niet ontgaan zijn. Eind van de middag was het een goede 37 graden op ons eiland. Maar wat is nu de beste manier om je hoofd koel te houden? Volgens veel is dat: “Rustig aan en goed drinken,” water dan voornamelijk. Verslaggever Dennis Koorevaar ging met cameraman Willem op pad tijdens de warmste dag van de week.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Te beginnen met een rondje over de markt in Dubbeldam. Daar was het een stuk rustiger als normaal gesproken. De marktkooplui snappen dat. “Ik lig ook liever in de tuin, maar kom vooral nog even naar de markt!” zegt er een. Een ander vindt het goed te doen met de hitte, rond half 11 is het 30 graden. “Het is goed te doen met onze eigen koeling.”

Begin van de middag werd er ijs gegeten bij zorgcentrum De Merwelanden op de Staart. “Er is keus tussen peer en aardbei!” Een van de bewoners vroeg nog of zij daar voor moest betalen, “maar nee hoor, die krijgt u van mij.” Dat smaakte des te beter.

Aan het eind van de dag werd er verkoeling gezocht door veel Dordtenaren in de Biesbosch bij zwemvijver de Merwelanden. “Het wordt ieder uur wel warmer, maar rustig aan. Het is tenslotte vakantie,” vertelde een vrouw die daar was met haar man en kleinkinderen.

Gedurende de dag gold het Nationaal Hitteplan, tot zeker 21:00 uur. Woensdag wordt het weer aanzienlijk minder. Dan wordt het zo’n 25 graden en is er aan het eind van de dag kans op onweer.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.