gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Rustig' genieten door Prikkelarme Kermis

1f23f545d1c373d7276dd70ba1962b63

Tijdens de Dordtse Zomerkermis gaan op dinsdag 19 juni van 14.00 tot 16.00 de lichtjes en muziek uit. Op deze manier hoopt de Boba Autismegroep de kermis leuker te maken voor mensen die snel overprikkeld raken. 

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In deze twee uur worden er speciale VIP pakketten uitgedeeld. Deze zijn samengesteld naar aanleiding van de wensen van bezoekers. "We bieden een plattegrond aan, de mogelijkheid om een rustige ruimte op te zoeken en er lopen mensen van Boba die gastheer en gastvrouw zijn", vertelt Gale Coehorst. "Het voornaamste is dat we gewoon altijd rekening moeten houden met elkaar.


Iedereen heeft de mogelijkheid om deze pakketten tot donderdag 14 juni aan te vragen. Dit gaat via een invulformulier op de website van de autismegroep en deze worden toegewezen op volgorde van aanmelding. Zowel cliënten als bezoekers kunnen een aanvraag indienen. Binnen het pakket zitten onder andere een rondleiding door de kermismeester, kortingsbonnen en een gratis portie poffertjes inbegrepen.


De Zomer Kermis begint op 16 juni om 13:00 uur en eindigt op 24 juni 23:00 uur. De prikkelarme kermis zal plaatsvinden op dinsdag 19 juni tussen 14:00 en 16:00.

Lees ook

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.