gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rutte: "Dordtenaren zijn aanpakkers"

95c55da186579eb03d79c8d70ed7adf0

"Soms lukken de dingen in Nederland. En dat zie je hier, in Dordrecht." Dat zei minister-president Rutte woensdag na afloop van zijn bezoek aan Dordrecht en de overige Drechtsteden. Hij doelde daarmee op de Duurzaamheidsfabriek. Daar sprak hij met leerlingen en docenten. "Het is heel praktisch en zo inspirend!"

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Maar dat was niet het enige positieve punt dat hij benadrukte. Na de Duurzaamheidsfabriek bracht Rutte samen met burgemeester Wouter Kolff ook een bezoek aan de spoorzone. Daar liet hij zich informeren over de plannen van het college voor woningbouw in dit gebied. "Mijn indruk is niet dat ze zeggen dat ze daar huizen gaan bouwen als er nog treinen rijden, maar wel: hoe kunnen we dat slimmer organiseren. Maar dat is niet even een-twee-drie opgelost. Ik denk dat de kracht van dit huigide stadbestuur is dat ze dit echt hoog op de agenda zetten. En dat moet je met elkaar in gesprek. Is er iets slims te verzinnen? Is dat financieel in te passen? Al die gesprekken zijn nu gaande."

Burgemeester Kolff is verheugd met het bezoek van de premier en benadrukt dat hij het belangrijk vindt dat Rutte ook meer weet over de vraagstukken waarmee de gemeente worstelt. Zoals het bouwen in de spoorzone.

Ook al kon de minister-president geen toezeggingen doen, toch hield de burgemeester er goed gevoel aan over.

"Hij had nu voor de Drechsteden niks bij zich, maar we hebben hem hier nu wel mooi gehad. En hij trekt niet zomaar vier uur uit voor een bezoek. Ik denk dat het een goed bezoek is geweest, wat precies weergeeft waar we hier voor staan.

De premier vertelde ook dat de Drechtsteden zich vaak bescheiden opstellen, ondanks de geboekte resultaten in het gebied. Inmiddels zijn er wel gesprekken geweest tussen een delegatie van het bestuur en meerdere Tweede Kamerleden. "Ze zijn al komen lobbyen in Den Haag, dat kunnen ze zeker. En het zijn geen zeurpieten, maar aanpakkers. En dat is ook wel lekker," aldus Mark Rutte.

Donderdag in het programma Eilandleven is een uitgebreid verslag te zien van het bezoek van de premier aan de Drechtsteden.

Lees ook

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.