gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rutte: "Dordtenaren zijn aanpakkers"

95c55da186579eb03d79c8d70ed7adf0

"Soms lukken de dingen in Nederland. En dat zie je hier, in Dordrecht." Dat zei minister-president Rutte woensdag na afloop van zijn bezoek aan Dordrecht en de overige Drechtsteden. Hij doelde daarmee op de Duurzaamheidsfabriek. Daar sprak hij met leerlingen en docenten. "Het is heel praktisch en zo inspirend!"

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Maar dat was niet het enige positieve punt dat hij benadrukte. Na de Duurzaamheidsfabriek bracht Rutte samen met burgemeester Wouter Kolff ook een bezoek aan de spoorzone. Daar liet hij zich informeren over de plannen van het college voor woningbouw in dit gebied. "Mijn indruk is niet dat ze zeggen dat ze daar huizen gaan bouwen als er nog treinen rijden, maar wel: hoe kunnen we dat slimmer organiseren. Maar dat is niet even een-twee-drie opgelost. Ik denk dat de kracht van dit huigide stadbestuur is dat ze dit echt hoog op de agenda zetten. En dat moet je met elkaar in gesprek. Is er iets slims te verzinnen? Is dat financieel in te passen? Al die gesprekken zijn nu gaande."

Burgemeester Kolff is verheugd met het bezoek van de premier en benadrukt dat hij het belangrijk vindt dat Rutte ook meer weet over de vraagstukken waarmee de gemeente worstelt. Zoals het bouwen in de spoorzone.

Ook al kon de minister-president geen toezeggingen doen, toch hield de burgemeester er goed gevoel aan over.

"Hij had nu voor de Drechsteden niks bij zich, maar we hebben hem hier nu wel mooi gehad. En hij trekt niet zomaar vier uur uit voor een bezoek. Ik denk dat het een goed bezoek is geweest, wat precies weergeeft waar we hier voor staan.

De premier vertelde ook dat de Drechtsteden zich vaak bescheiden opstellen, ondanks de geboekte resultaten in het gebied. Inmiddels zijn er wel gesprekken geweest tussen een delegatie van het bestuur en meerdere Tweede Kamerleden. "Ze zijn al komen lobbyen in Den Haag, dat kunnen ze zeker. En het zijn geen zeurpieten, maar aanpakkers. En dat is ook wel lekker," aldus Mark Rutte.

Donderdag in het programma Eilandleven is een uitgebreid verslag te zien van het bezoek van de premier aan de Drechtsteden.

Lees ook

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.