gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rutte: "Dordtenaren zijn aanpakkers"

95c55da186579eb03d79c8d70ed7adf0

"Soms lukken de dingen in Nederland. En dat zie je hier, in Dordrecht." Dat zei minister-president Rutte woensdag na afloop van zijn bezoek aan Dordrecht en de overige Drechtsteden. Hij doelde daarmee op de Duurzaamheidsfabriek. Daar sprak hij met leerlingen en docenten. "Het is heel praktisch en zo inspirend!"

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Maar dat was niet het enige positieve punt dat hij benadrukte. Na de Duurzaamheidsfabriek bracht Rutte samen met burgemeester Wouter Kolff ook een bezoek aan de spoorzone. Daar liet hij zich informeren over de plannen van het college voor woningbouw in dit gebied. "Mijn indruk is niet dat ze zeggen dat ze daar huizen gaan bouwen als er nog treinen rijden, maar wel: hoe kunnen we dat slimmer organiseren. Maar dat is niet even een-twee-drie opgelost. Ik denk dat de kracht van dit huigide stadbestuur is dat ze dit echt hoog op de agenda zetten. En dat moet je met elkaar in gesprek. Is er iets slims te verzinnen? Is dat financieel in te passen? Al die gesprekken zijn nu gaande."

Burgemeester Kolff is verheugd met het bezoek van de premier en benadrukt dat hij het belangrijk vindt dat Rutte ook meer weet over de vraagstukken waarmee de gemeente worstelt. Zoals het bouwen in de spoorzone.

Ook al kon de minister-president geen toezeggingen doen, toch hield de burgemeester er goed gevoel aan over.

"Hij had nu voor de Drechsteden niks bij zich, maar we hebben hem hier nu wel mooi gehad. En hij trekt niet zomaar vier uur uit voor een bezoek. Ik denk dat het een goed bezoek is geweest, wat precies weergeeft waar we hier voor staan.

De premier vertelde ook dat de Drechtsteden zich vaak bescheiden opstellen, ondanks de geboekte resultaten in het gebied. Inmiddels zijn er wel gesprekken geweest tussen een delegatie van het bestuur en meerdere Tweede Kamerleden. "Ze zijn al komen lobbyen in Den Haag, dat kunnen ze zeker. En het zijn geen zeurpieten, maar aanpakkers. En dat is ook wel lekker," aldus Mark Rutte.

Donderdag in het programma Eilandleven is een uitgebreid verslag te zien van het bezoek van de premier aan de Drechtsteden.

Lees ook

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.