gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rutte: "Dordtenaren zijn aanpakkers"

95c55da186579eb03d79c8d70ed7adf0

"Soms lukken de dingen in Nederland. En dat zie je hier, in Dordrecht." Dat zei minister-president Rutte woensdag na afloop van zijn bezoek aan Dordrecht en de overige Drechtsteden. Hij doelde daarmee op de Duurzaamheidsfabriek. Daar sprak hij met leerlingen en docenten. "Het is heel praktisch en zo inspirend!"

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Maar dat was niet het enige positieve punt dat hij benadrukte. Na de Duurzaamheidsfabriek bracht Rutte samen met burgemeester Wouter Kolff ook een bezoek aan de spoorzone. Daar liet hij zich informeren over de plannen van het college voor woningbouw in dit gebied. "Mijn indruk is niet dat ze zeggen dat ze daar huizen gaan bouwen als er nog treinen rijden, maar wel: hoe kunnen we dat slimmer organiseren. Maar dat is niet even een-twee-drie opgelost. Ik denk dat de kracht van dit huigide stadbestuur is dat ze dit echt hoog op de agenda zetten. En dat moet je met elkaar in gesprek. Is er iets slims te verzinnen? Is dat financieel in te passen? Al die gesprekken zijn nu gaande."

Burgemeester Kolff is verheugd met het bezoek van de premier en benadrukt dat hij het belangrijk vindt dat Rutte ook meer weet over de vraagstukken waarmee de gemeente worstelt. Zoals het bouwen in de spoorzone.

Ook al kon de minister-president geen toezeggingen doen, toch hield de burgemeester er goed gevoel aan over.

"Hij had nu voor de Drechsteden niks bij zich, maar we hebben hem hier nu wel mooi gehad. En hij trekt niet zomaar vier uur uit voor een bezoek. Ik denk dat het een goed bezoek is geweest, wat precies weergeeft waar we hier voor staan.

De premier vertelde ook dat de Drechtsteden zich vaak bescheiden opstellen, ondanks de geboekte resultaten in het gebied. Inmiddels zijn er wel gesprekken geweest tussen een delegatie van het bestuur en meerdere Tweede Kamerleden. "Ze zijn al komen lobbyen in Den Haag, dat kunnen ze zeker. En het zijn geen zeurpieten, maar aanpakkers. En dat is ook wel lekker," aldus Mark Rutte.

Donderdag in het programma Eilandleven is een uitgebreid verslag te zien van het bezoek van de premier aan de Drechtsteden.

Lees ook

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.