gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rutte heeft 's werelds beste bier

bb15d8d6cba0b5767ac9cdc497fc0af0

Rutte is in Dordrecht vooral bekend als jeneverstokerij, maar wist u dat ze er ook bier brouwen? En goed ook, want ze hebben the World beer awards 2019 gewonnen. Een wedstrijd die is uitgeschreven door Hertog Jan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Grand Prestige vatgerijpt, zo heet het winnende biertje officieel. "We hebben het bier dat op onze jenevervaten is gerijpt teruggekregen van Hertog Jan. En het had iets zoetigs, iets sherry-achtigs," vertelt Myriam Hendrickx van Rutte Destilleerderij. "Wij hebben er kersen ingestopt. En walnoten, hazelnoten en kaneel. En daarnaast nog Joahnnsebrood en oranjebloesem."

Wie denkt dat 'ie zomaar glasje van dit bijzondere drankje achterover kan slaan, komt bedrogen uit. "Dit bier kun je niet zo drinken als een pilsje. Het is heel zwaar bier, dat moet je nippen. Een fles moet je dus met meerdere mensen delen." Maar dat wordt een beetje moeilijk; het bier is in beperkte oplage gemaakt en kostte 20 euro per fles, maar is inmiddels helemaal uitverkocht.

Lees ook

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.