gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rutte heeft 's werelds beste bier

bb15d8d6cba0b5767ac9cdc497fc0af0

Rutte is in Dordrecht vooral bekend als jeneverstokerij, maar wist u dat ze er ook bier brouwen? En goed ook, want ze hebben the World beer awards 2019 gewonnen. Een wedstrijd die is uitgeschreven door Hertog Jan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Grand Prestige vatgerijpt, zo heet het winnende biertje officieel. "We hebben het bier dat op onze jenevervaten is gerijpt teruggekregen van Hertog Jan. En het had iets zoetigs, iets sherry-achtigs," vertelt Myriam Hendrickx van Rutte Destilleerderij. "Wij hebben er kersen ingestopt. En walnoten, hazelnoten en kaneel. En daarnaast nog Joahnnsebrood en oranjebloesem."

Wie denkt dat 'ie zomaar glasje van dit bijzondere drankje achterover kan slaan, komt bedrogen uit. "Dit bier kun je niet zo drinken als een pilsje. Het is heel zwaar bier, dat moet je nippen. Een fles moet je dus met meerdere mensen delen." Maar dat wordt een beetje moeilijk; het bier is in beperkte oplage gemaakt en kostte 20 euro per fles, maar is inmiddels helemaal uitverkocht.

Lees ook

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.