gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rutte heeft 's werelds beste bier

bb15d8d6cba0b5767ac9cdc497fc0af0

Rutte is in Dordrecht vooral bekend als jeneverstokerij, maar wist u dat ze er ook bier brouwen? En goed ook, want ze hebben the World beer awards 2019 gewonnen. Een wedstrijd die is uitgeschreven door Hertog Jan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Grand Prestige vatgerijpt, zo heet het winnende biertje officieel. "We hebben het bier dat op onze jenevervaten is gerijpt teruggekregen van Hertog Jan. En het had iets zoetigs, iets sherry-achtigs," vertelt Myriam Hendrickx van Rutte Destilleerderij. "Wij hebben er kersen ingestopt. En walnoten, hazelnoten en kaneel. En daarnaast nog Joahnnsebrood en oranjebloesem."

Wie denkt dat 'ie zomaar glasje van dit bijzondere drankje achterover kan slaan, komt bedrogen uit. "Dit bier kun je niet zo drinken als een pilsje. Het is heel zwaar bier, dat moet je nippen. Een fles moet je dus met meerdere mensen delen." Maar dat wordt een beetje moeilijk; het bier is in beperkte oplage gemaakt en kostte 20 euro per fles, maar is inmiddels helemaal uitverkocht.

Lees ook

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.