gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rutte heeft 's werelds beste bier

bb15d8d6cba0b5767ac9cdc497fc0af0

Rutte is in Dordrecht vooral bekend als jeneverstokerij, maar wist u dat ze er ook bier brouwen? En goed ook, want ze hebben the World beer awards 2019 gewonnen. Een wedstrijd die is uitgeschreven door Hertog Jan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Grand Prestige vatgerijpt, zo heet het winnende biertje officieel. "We hebben het bier dat op onze jenevervaten is gerijpt teruggekregen van Hertog Jan. En het had iets zoetigs, iets sherry-achtigs," vertelt Myriam Hendrickx van Rutte Destilleerderij. "Wij hebben er kersen ingestopt. En walnoten, hazelnoten en kaneel. En daarnaast nog Joahnnsebrood en oranjebloesem."

Wie denkt dat 'ie zomaar glasje van dit bijzondere drankje achterover kan slaan, komt bedrogen uit. "Dit bier kun je niet zo drinken als een pilsje. Het is heel zwaar bier, dat moet je nippen. Een fles moet je dus met meerdere mensen delen." Maar dat wordt een beetje moeilijk; het bier is in beperkte oplage gemaakt en kostte 20 euro per fles, maar is inmiddels helemaal uitverkocht.

Lees ook

De Plucheplakkers

FC Dordrecht vliegt meteen uit de beker, De Plucheplakkers zijn kritisch

FC Dordrecht-fans opgelet: De Plucheplakkers sparen de Schapenkoppen niet in de nieuwste podcast-aflevering. De ploeg zette zichzelf namelijk voor schut bij SC Genemuiden, dat ten koste van de Dordtenaren verder bekerde (3-2). Is het dieptepunt nu bereikt?

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.