gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rutte heeft 's werelds beste bier

bb15d8d6cba0b5767ac9cdc497fc0af0

Rutte is in Dordrecht vooral bekend als jeneverstokerij, maar wist u dat ze er ook bier brouwen? En goed ook, want ze hebben the World beer awards 2019 gewonnen. Een wedstrijd die is uitgeschreven door Hertog Jan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Grand Prestige vatgerijpt, zo heet het winnende biertje officieel. "We hebben het bier dat op onze jenevervaten is gerijpt teruggekregen van Hertog Jan. En het had iets zoetigs, iets sherry-achtigs," vertelt Myriam Hendrickx van Rutte Destilleerderij. "Wij hebben er kersen ingestopt. En walnoten, hazelnoten en kaneel. En daarnaast nog Joahnnsebrood en oranjebloesem."

Wie denkt dat 'ie zomaar glasje van dit bijzondere drankje achterover kan slaan, komt bedrogen uit. "Dit bier kun je niet zo drinken als een pilsje. Het is heel zwaar bier, dat moet je nippen. Een fles moet je dus met meerdere mensen delen." Maar dat wordt een beetje moeilijk; het bier is in beperkte oplage gemaakt en kostte 20 euro per fles, maar is inmiddels helemaal uitverkocht.

Lees ook

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.