gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruzie ging om omgangsregeling

9855ab7ceb18756f4bcf60e02d002e30.jpg

Aan de heftige ruzie, vorige week dinsdag in Dordrecht, ging een keten van geweld vooraf. Dat zegt een van de betrokkenen tegen RTV Rijnmond. De ruzie, waarbij op straat een vuurwapen werd getrokken, draaide deze keer om de omgangsregeling met een 13-jarig meisje.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het conflict begon op de Steegoversloot, waar de rechter zich boog over de regeling. Voorafgaand aan de zaak was er op de gang van de rechtbank al ruzie geweest tussen de 51-jarige vader van het meisje en de 42-jarige vriend van haar moeder. Daarbij was geduwd en geslagen.

De vriend van de 38-jarige moeder had daarna besloten de zitting niet bij te wonen, maar in zijn auto te wachten. De vader, die een omgangsregeling wilde, liep de rechtszaal al uit toen de zaak nog bezig was. Hij had daarna contact met zijn neef gezocht. Die kwam met de auto naar de Steegoversloot.

Toen de moeder, haar huidige vriend en het meisje de Steegoversloot wilden uitrijden, zetten de vader en de neef met twee auto's de achtervolging in. Op de Noordendijk reden ze de andere auto klem.

De vader zou daarna met een vuurwapen uit de auto zijn gekomen. Het wapen werd later in de bosjes bij de Noordendijk opgeraapt door de moeder.

Op de Noordendijk ontstond een vechtpartij tussen de vriend van de moeder en de twee andere mannen. Daarbij liep de vriend letsel op aan zijn oog. Ook zouden zijn lange rastaharen uit zijn hoofd zijn getrokken.

Met het vuurwapen op haar schoot wist de moeder de auto intussen uit de hinderlaag te manoeuvreren.

Samen met haar vriend en haar dochter reed ze terug naar de Steegoversloot waar ze de rechtbank binnen vluchtte.

De moeder leverde het wapen daar in, zegt de betrokkene. De drie werden daarna meegenomen naar het politiebureau voor verhoor en hebben de avond grotendeels in de cel doorgebracht. Dat gold ook voor het 13-jarige meisje. Rond middernacht werden de moeder en de dochter vrijgelaten. De vriend mocht een dag later naar huis.

De vader en de neef meldden zich dinsdagmiddag zelf op het politiebureau. Zij zitten nog steeds vast. De politie heeft de zaak in onderzoek.

In het verleden zou de moeder geregeld door haar ex zijn mishandeld. De man zou eerder in aanraking zijn geweest met de politie voor openstaande boetes en rijden onder invloed. Ook zou hij verslaafd zijn aan drugs.

De rechter doet over een paar weken uitspraak over de omgangsregeling.

Lees ook

fotobrandje.png

Bestelbusje in vlammen op in Stadspolders

In de Dordtse wijk Stadspolders is in de nacht van donderdag op vrijdag een bestelbusje verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd op het Bakema-erf.

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.