gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruzie ging om omgangsregeling

9855ab7ceb18756f4bcf60e02d002e30.jpg

Aan de heftige ruzie, vorige week dinsdag in Dordrecht, ging een keten van geweld vooraf. Dat zegt een van de betrokkenen tegen RTV Rijnmond. De ruzie, waarbij op straat een vuurwapen werd getrokken, draaide deze keer om de omgangsregeling met een 13-jarig meisje.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het conflict begon op de Steegoversloot, waar de rechter zich boog over de regeling. Voorafgaand aan de zaak was er op de gang van de rechtbank al ruzie geweest tussen de 51-jarige vader van het meisje en de 42-jarige vriend van haar moeder. Daarbij was geduwd en geslagen.

De vriend van de 38-jarige moeder had daarna besloten de zitting niet bij te wonen, maar in zijn auto te wachten. De vader, die een omgangsregeling wilde, liep de rechtszaal al uit toen de zaak nog bezig was. Hij had daarna contact met zijn neef gezocht. Die kwam met de auto naar de Steegoversloot.

Toen de moeder, haar huidige vriend en het meisje de Steegoversloot wilden uitrijden, zetten de vader en de neef met twee auto's de achtervolging in. Op de Noordendijk reden ze de andere auto klem.

De vader zou daarna met een vuurwapen uit de auto zijn gekomen. Het wapen werd later in de bosjes bij de Noordendijk opgeraapt door de moeder.

Op de Noordendijk ontstond een vechtpartij tussen de vriend van de moeder en de twee andere mannen. Daarbij liep de vriend letsel op aan zijn oog. Ook zouden zijn lange rastaharen uit zijn hoofd zijn getrokken.

Met het vuurwapen op haar schoot wist de moeder de auto intussen uit de hinderlaag te manoeuvreren.

Samen met haar vriend en haar dochter reed ze terug naar de Steegoversloot waar ze de rechtbank binnen vluchtte.

De moeder leverde het wapen daar in, zegt de betrokkene. De drie werden daarna meegenomen naar het politiebureau voor verhoor en hebben de avond grotendeels in de cel doorgebracht. Dat gold ook voor het 13-jarige meisje. Rond middernacht werden de moeder en de dochter vrijgelaten. De vriend mocht een dag later naar huis.

De vader en de neef meldden zich dinsdagmiddag zelf op het politiebureau. Zij zitten nog steeds vast. De politie heeft de zaak in onderzoek.

In het verleden zou de moeder geregeld door haar ex zijn mishandeld. De man zou eerder in aanraking zijn geweest met de politie voor openstaande boetes en rijden onder invloed. Ook zou hij verslaafd zijn aan drugs.

De rechter doet over een paar weken uitspraak over de omgangsregeling.

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.