gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ruzie ging om omgangsregeling

9855ab7ceb18756f4bcf60e02d002e30.jpg

Aan de heftige ruzie, vorige week dinsdag in Dordrecht, ging een keten van geweld vooraf. Dat zegt een van de betrokkenen tegen RTV Rijnmond. De ruzie, waarbij op straat een vuurwapen werd getrokken, draaide deze keer om de omgangsregeling met een 13-jarig meisje.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het conflict begon op de Steegoversloot, waar de rechter zich boog over de regeling. Voorafgaand aan de zaak was er op de gang van de rechtbank al ruzie geweest tussen de 51-jarige vader van het meisje en de 42-jarige vriend van haar moeder. Daarbij was geduwd en geslagen.

De vriend van de 38-jarige moeder had daarna besloten de zitting niet bij te wonen, maar in zijn auto te wachten. De vader, die een omgangsregeling wilde, liep de rechtszaal al uit toen de zaak nog bezig was. Hij had daarna contact met zijn neef gezocht. Die kwam met de auto naar de Steegoversloot.

Toen de moeder, haar huidige vriend en het meisje de Steegoversloot wilden uitrijden, zetten de vader en de neef met twee auto's de achtervolging in. Op de Noordendijk reden ze de andere auto klem.

De vader zou daarna met een vuurwapen uit de auto zijn gekomen. Het wapen werd later in de bosjes bij de Noordendijk opgeraapt door de moeder.

Op de Noordendijk ontstond een vechtpartij tussen de vriend van de moeder en de twee andere mannen. Daarbij liep de vriend letsel op aan zijn oog. Ook zouden zijn lange rastaharen uit zijn hoofd zijn getrokken.

Met het vuurwapen op haar schoot wist de moeder de auto intussen uit de hinderlaag te manoeuvreren.

Samen met haar vriend en haar dochter reed ze terug naar de Steegoversloot waar ze de rechtbank binnen vluchtte.

De moeder leverde het wapen daar in, zegt de betrokkene. De drie werden daarna meegenomen naar het politiebureau voor verhoor en hebben de avond grotendeels in de cel doorgebracht. Dat gold ook voor het 13-jarige meisje. Rond middernacht werden de moeder en de dochter vrijgelaten. De vriend mocht een dag later naar huis.

De vader en de neef meldden zich dinsdagmiddag zelf op het politiebureau. Zij zitten nog steeds vast. De politie heeft de zaak in onderzoek.

In het verleden zou de moeder geregeld door haar ex zijn mishandeld. De man zou eerder in aanraking zijn geweest met de politie voor openstaande boetes en rijden onder invloed. Ook zou hij verslaafd zijn aan drugs.

De rechter doet over een paar weken uitspraak over de omgangsregeling.

Lees ook

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.