Dordrecht, Netherlands

Sadet Karabulut eerst hoofdgast Studio de Witt 2019

Ben Corino ontvangt zaterdag Sadet Karabulut in zijn radioprogramma Studio De Witt. Zij zit in de Tweede Kamer namens de SP.
Petra Scheurwater | 3 januari 2019 15:28 | Aangepast op 3 januari 2019 15:28
Corino praat met de in Dordrecht geboren Karabulut over de stad waar haar wieg stond, haar Turks-Koerdische roots en over haar politieke aandachtsgebieden in de Tweede Kamer voor de SP: buitenlandse zaken, defensie en ontwikkelingssamenwerking.

Karabulut is op 28 april 1975 in Dordrecht geboren als dochter van Turks-Koerdische gastarbeiders. Ze heeft het VWO afgerond in Dordrecht en studeerde Bestuurskunde aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Tijdens haar studie was ze actief bij de Landelijke Studenten Vakbond.

Daarna heeft zij tal van functies bekleed bij de gemeente Amsterdam, waaronder coördinator drugsbeleid in de Bijlmermeer. Ook was zij bestuurslid bij de Turkse zelforganisatie DIDF en beleidsmedewerker in het Voortgezet Speciaal Onderwijs.

In 2006 is ze actief lid geworden voor de SP in Amsterdam. In datzelfde jaar werd zij bestuurslid en gemeenteraadslid in Amsterdam. Eind 2006 werd Karabulut voor het eerst gekozen tot Tweede Kamerlid voor de SP.

In het tweede uur van Studio de Witt is er aandacht voor de actualiteiten uit Dordrecht en de Drechtsteden. Jan vna der Geer is dichter van dienst.


Studio De Witt is iedere zaterdag te beluisteren van 10:00 uur tot 12:00 uur bij Drechtstad FM 95.7 (ether), 105.9 (kabel), Kanaal 1083(KPN), kanaal 915(Ziggo) of de website van RTV Dordrecht of Drechtstad FM via de link Live Radio.

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...