gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sambal en wierook: Pasar Malam van start

9ffa3184ffb02330b14d30ede5984501

De grootste gratis toegankelijke Pasar Malam is weer neergestreken in de stad. Het centrum wordt de komende vier dagen omgetoverd tot één grote Indische markt. Met wierook, sambal, sieraden, kunst maar vooral veel lekker eten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Speciaal voor mensen met Indische of Molukse roots is de markt een feest der herkenning. "Ik ben op mijn veertiende vertrokken uit Indonesië. Ik weet niet alles meer, maar dit nog wel: Tjendol," vertelt een van de bezoekers terwijl ze geniet van het koude drankje van suiker en kokos. Iedereen die van lekker Indisch eten houdt kan sowieso zijn hart ophalen. Naast 100 kramen met snuisterijen zijn er meer dan 20 restaurants op de markt te vinden. Waaronder die van de Dordtse Vera Andreas. Voor haar is 2019 een speciale editie. De bedenkster van de Dordtse Pasar viert donderdag het 45-jarig jubileum van haar winkel Toko Y-von.

Naast veel eten is er dit jaar ook weer veel muziek. Voorheen was er een groot podium op het Statenplein en een kleinere op de Sarisgang. Maar de laatstgenoemde is verplaatst naar het Achterdam en is omgedoopt tot Edu Schalk Podium. Vernoemd naar de Dordtse ras-entertainer Edu Schalk. Een uitgebreid overzicht van de optredens is

Lees ook

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.