gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sambal en wierook: Pasar Malam van start

9ffa3184ffb02330b14d30ede5984501

De grootste gratis toegankelijke Pasar Malam is weer neergestreken in de stad. Het centrum wordt de komende vier dagen omgetoverd tot één grote Indische markt. Met wierook, sambal, sieraden, kunst maar vooral veel lekker eten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Speciaal voor mensen met Indische of Molukse roots is de markt een feest der herkenning. "Ik ben op mijn veertiende vertrokken uit Indonesië. Ik weet niet alles meer, maar dit nog wel: Tjendol," vertelt een van de bezoekers terwijl ze geniet van het koude drankje van suiker en kokos. Iedereen die van lekker Indisch eten houdt kan sowieso zijn hart ophalen. Naast 100 kramen met snuisterijen zijn er meer dan 20 restaurants op de markt te vinden. Waaronder die van de Dordtse Vera Andreas. Voor haar is 2019 een speciale editie. De bedenkster van de Dordtse Pasar viert donderdag het 45-jarig jubileum van haar winkel Toko Y-von.

Naast veel eten is er dit jaar ook weer veel muziek. Voorheen was er een groot podium op het Statenplein en een kleinere op de Sarisgang. Maar de laatstgenoemde is verplaatst naar het Achterdam en is omgedoopt tot Edu Schalk Podium. Vernoemd naar de Dordtse ras-entertainer Edu Schalk. Een uitgebreid overzicht van de optredens is

Lees ook

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

gemeenteridderkerkhardrijders

Zo neemt deze gemeente maatregelen tegen hardrijders

De gemeente Ridderkerk gaat op verschillende plekken maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat verkeer minder hard rijdt. De werkzaamheden vinden binnen nu en het einde van het jaar plaats.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.