gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sambal en wierook: Pasar Malam van start

9ffa3184ffb02330b14d30ede5984501

De grootste gratis toegankelijke Pasar Malam is weer neergestreken in de stad. Het centrum wordt de komende vier dagen omgetoverd tot één grote Indische markt. Met wierook, sambal, sieraden, kunst maar vooral veel lekker eten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Speciaal voor mensen met Indische of Molukse roots is de markt een feest der herkenning. "Ik ben op mijn veertiende vertrokken uit Indonesië. Ik weet niet alles meer, maar dit nog wel: Tjendol," vertelt een van de bezoekers terwijl ze geniet van het koude drankje van suiker en kokos. Iedereen die van lekker Indisch eten houdt kan sowieso zijn hart ophalen. Naast 100 kramen met snuisterijen zijn er meer dan 20 restaurants op de markt te vinden. Waaronder die van de Dordtse Vera Andreas. Voor haar is 2019 een speciale editie. De bedenkster van de Dordtse Pasar viert donderdag het 45-jarig jubileum van haar winkel Toko Y-von.

Naast veel eten is er dit jaar ook weer veel muziek. Voorheen was er een groot podium op het Statenplein en een kleinere op de Sarisgang. Maar de laatstgenoemde is verplaatst naar het Achterdam en is omgedoopt tot Edu Schalk Podium. Vernoemd naar de Dordtse ras-entertainer Edu Schalk. Een uitgebreid overzicht van de optredens is

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.