gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sambal en wierook: Pasar Malam van start

9ffa3184ffb02330b14d30ede5984501

De grootste gratis toegankelijke Pasar Malam is weer neergestreken in de stad. Het centrum wordt de komende vier dagen omgetoverd tot één grote Indische markt. Met wierook, sambal, sieraden, kunst maar vooral veel lekker eten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Speciaal voor mensen met Indische of Molukse roots is de markt een feest der herkenning. "Ik ben op mijn veertiende vertrokken uit Indonesië. Ik weet niet alles meer, maar dit nog wel: Tjendol," vertelt een van de bezoekers terwijl ze geniet van het koude drankje van suiker en kokos. Iedereen die van lekker Indisch eten houdt kan sowieso zijn hart ophalen. Naast 100 kramen met snuisterijen zijn er meer dan 20 restaurants op de markt te vinden. Waaronder die van de Dordtse Vera Andreas. Voor haar is 2019 een speciale editie. De bedenkster van de Dordtse Pasar viert donderdag het 45-jarig jubileum van haar winkel Toko Y-von.

Naast veel eten is er dit jaar ook weer veel muziek. Voorheen was er een groot podium op het Statenplein en een kleinere op de Sarisgang. Maar de laatstgenoemde is verplaatst naar het Achterdam en is omgedoopt tot Edu Schalk Podium. Vernoemd naar de Dordtse ras-entertainer Edu Schalk. Een uitgebreid overzicht van de optredens is

Lees ook

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.