gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samen ontbijten tegen de eenzaamheid

7f2f7c006c49f3b9d63418411109a8dd.jpg

Croissantjes, beignets en paasstol: twintig ouderen en vrijwilligers lieten het zich donderdagochtend goed smaken in het Gastenhuis in Dordrecht. Het paasontbijt werd aangeboden door Nobel's Brood uit Dordrecht in het kader van de campagne #jebentnietalleen.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op
Met dit initiatief haken de gemeente, lokale ondernemers en de kerken aan bij het thema van The Passion, dat dit jaar #jebentnietalleen is. Allerlei projecten worden bedacht om mensen met eenzaamheid uit het slop te halen. Zo bedacht Nobel's Brood het paasontbijt voor de ouderen in het verzorgingshuis.

"Maar eigenlijk hoop ik dat het een soort estafette zal worden van ondernemers die meewerken aan dit soort initiatieven", laat bakker Sander Nobel weten. "Dan kunnen we met elkaar zorgen dat er elke maand iets wordt georganiseerd voor kwetsbare of eenzame Dordtenaren."

Mevrouw Alie Houwing, bewoner van Het Gastenhuis, schaart zichzelf niet onder de kwetsbare ouderen. "Ik heb een hele lieve familie achter me, hoor!", vertelt ze, terwijl ze een hapje neemt van een plak koek met honing.&t

Lees ook

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.