gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samen ontbijten tegen de eenzaamheid

7f2f7c006c49f3b9d63418411109a8dd

Croissantjes, beignets en paasstol: twintig ouderen en vrijwilligers lieten het zich donderdagochtend goed smaken in het Gastenhuis in Dordrecht. Het paasontbijt werd aangeboden door Nobel's Brood uit Dordrecht in het kader van de campagne #jebentnietalleen.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op
Met dit initiatief haken de gemeente, lokale ondernemers en de kerken aan bij het thema van The Passion, dat dit jaar #jebentnietalleen is. Allerlei projecten worden bedacht om mensen met eenzaamheid uit het slop te halen. Zo bedacht Nobel's Brood het paasontbijt voor de ouderen in het verzorgingshuis.

"Maar eigenlijk hoop ik dat het een soort estafette zal worden van ondernemers die meewerken aan dit soort initiatieven", laat bakker Sander Nobel weten. "Dan kunnen we met elkaar zorgen dat er elke maand iets wordt georganiseerd voor kwetsbare of eenzame Dordtenaren."

Mevrouw Alie Houwing, bewoner van Het Gastenhuis, schaart zichzelf niet onder de kwetsbare ouderen. "Ik heb een hele lieve familie achter me, hoor!", vertelt ze, terwijl ze een hapje neemt van een plak koek met honing.&t

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”