gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking FC Dordrecht en Feyenoord officieel: 'De handtekeningen zijn gezet'

7f21c7d03ac42f3da1c98fdaa1a7a063

De handtekeningen zijn gezet: de samenwerking van FC Dordrecht en Feyenoord is officieel. Dat laat directeur Hans de Zeeuw vrijdag weten. Komend seizoen spelen er vier Feyenoord-spelers op huurbasis aan de Krommedijk, terwijl Feyenoord-hoofdscout Mark Ruijl een belangrijk aandeel krijgt in de samenstelling van de Dordtse selectie.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ruijl wordt verantwoordelijk voor de scouting en techniek bij FC Dordrecht. Nu ligt dat nog op het bord van Leon Vlemmings, die zich ook met innovatie bezighoudt. "Op technisch gebied zijn we onderbezet, dat doen we er eigenlijk bij", benadrukt Vlemmings.

Identiteit
De club hoopte twee jaar geleden dat de samenwerking met Fortuna Sittard dat gat in kon vullen, maar dat idee liep op een teleurstelling uit. "Om de onderbezetting tegen te gaan kun je iemand aannemen, maar het kan ook door samenwerking", licht Vlemmings toe. "Mits je daarmee je identiteit behoudt."

De Zeeuw vertelt dat Ruijl "een grote vinger in de pap krijgt in de samenstelling van de selectie van komend seizoen". De algemeen directeur wil niet dat FC Dordrecht vanaf komende zomer volledig op Feyenoord leunt, maar zou het "heel dom" vinden om niet van het scoutingapparaat van de Rotterdammers gebruik te maken.

Vier of vijf extra spelers
"Maar met vier spelers zijn we er nog niet, er zullen misschien nog vier of vijf spelers bijkomen, maar die komen bij FC Dordrecht onder contract", benadrukt De Zeeuw.
Vlemmings hoopt dat de samenwerking ook voor een groter scoutingnetwerk zorgt. "Feyenoord heeft de afgelopen twee jaar bewezen dat ze met hun scouting behoorlijk wat stappen hebben gemaakt. Ze hebben op basis van een bepaalde filosofie een nieuwe, professionele wind laten waaien. Als je daar gebruik van kunt maken, kan het een heel mooi verhaal worden."

Geen huurlingen naar tegenstanders
De samenwerking houdt ook in dat Feyenoord volgend seizoen waarschijnlijk geen spelers gaat verhuren aan andere clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. Dit seizoen was dat met Naoufal Bannis (FC Eindhoven), Lennard Hartjes (Roda JC), Thijs Jansen (TOP Oss) en Denzel Hall (ADO Den Haag) nog wel het geval.

"In principe is dat niet mogelijk", aldus De Zeeuw. Toch houdt hij de deur op een kier: "Wij zijn wel de eerste keus, maar als onze selectie af is, zou het ook onzin zijn dat er niemand van Feyenoord ergens anders kan spelen."

Begin volgende week bekijkt u op onze website een uitgebreide terug- en vooruitblik met algemeen directeur Hans de Zeeuw en innovatiemanager Leon Vlemmings.

Lees meer over:

|

Lees ook

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.