gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking FC Dordrecht en Feyenoord officieel: 'De handtekeningen zijn gezet'

7f21c7d03ac42f3da1c98fdaa1a7a063

De handtekeningen zijn gezet: de samenwerking van FC Dordrecht en Feyenoord is officieel. Dat laat directeur Hans de Zeeuw vrijdag weten. Komend seizoen spelen er vier Feyenoord-spelers op huurbasis aan de Krommedijk, terwijl Feyenoord-hoofdscout Mark Ruijl een belangrijk aandeel krijgt in de samenstelling van de Dordtse selectie.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ruijl wordt verantwoordelijk voor de scouting en techniek bij FC Dordrecht. Nu ligt dat nog op het bord van Leon Vlemmings, die zich ook met innovatie bezighoudt. "Op technisch gebied zijn we onderbezet, dat doen we er eigenlijk bij", benadrukt Vlemmings.

Identiteit
De club hoopte twee jaar geleden dat de samenwerking met Fortuna Sittard dat gat in kon vullen, maar dat idee liep op een teleurstelling uit. "Om de onderbezetting tegen te gaan kun je iemand aannemen, maar het kan ook door samenwerking", licht Vlemmings toe. "Mits je daarmee je identiteit behoudt."

De Zeeuw vertelt dat Ruijl "een grote vinger in de pap krijgt in de samenstelling van de selectie van komend seizoen". De algemeen directeur wil niet dat FC Dordrecht vanaf komende zomer volledig op Feyenoord leunt, maar zou het "heel dom" vinden om niet van het scoutingapparaat van de Rotterdammers gebruik te maken.

Vier of vijf extra spelers
"Maar met vier spelers zijn we er nog niet, er zullen misschien nog vier of vijf spelers bijkomen, maar die komen bij FC Dordrecht onder contract", benadrukt De Zeeuw.
Vlemmings hoopt dat de samenwerking ook voor een groter scoutingnetwerk zorgt. "Feyenoord heeft de afgelopen twee jaar bewezen dat ze met hun scouting behoorlijk wat stappen hebben gemaakt. Ze hebben op basis van een bepaalde filosofie een nieuwe, professionele wind laten waaien. Als je daar gebruik van kunt maken, kan het een heel mooi verhaal worden."

Geen huurlingen naar tegenstanders
De samenwerking houdt ook in dat Feyenoord volgend seizoen waarschijnlijk geen spelers gaat verhuren aan andere clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. Dit seizoen was dat met Naoufal Bannis (FC Eindhoven), Lennard Hartjes (Roda JC), Thijs Jansen (TOP Oss) en Denzel Hall (ADO Den Haag) nog wel het geval.

"In principe is dat niet mogelijk", aldus De Zeeuw. Toch houdt hij de deur op een kier: "Wij zijn wel de eerste keus, maar als onze selectie af is, zou het ook onzin zijn dat er niemand van Feyenoord ergens anders kan spelen."

Begin volgende week bekijkt u op onze website een uitgebreide terug- en vooruitblik met algemeen directeur Hans de Zeeuw en innovatiemanager Leon Vlemmings.

Lees meer over:

|

Lees ook

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.