gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking FC Dordrecht en Feyenoord officieel: 'De handtekeningen zijn gezet'

7f21c7d03ac42f3da1c98fdaa1a7a063

De handtekeningen zijn gezet: de samenwerking van FC Dordrecht en Feyenoord is officieel. Dat laat directeur Hans de Zeeuw vrijdag weten. Komend seizoen spelen er vier Feyenoord-spelers op huurbasis aan de Krommedijk, terwijl Feyenoord-hoofdscout Mark Ruijl een belangrijk aandeel krijgt in de samenstelling van de Dordtse selectie.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ruijl wordt verantwoordelijk voor de scouting en techniek bij FC Dordrecht. Nu ligt dat nog op het bord van Leon Vlemmings, die zich ook met innovatie bezighoudt. "Op technisch gebied zijn we onderbezet, dat doen we er eigenlijk bij", benadrukt Vlemmings.

Identiteit
De club hoopte twee jaar geleden dat de samenwerking met Fortuna Sittard dat gat in kon vullen, maar dat idee liep op een teleurstelling uit. "Om de onderbezetting tegen te gaan kun je iemand aannemen, maar het kan ook door samenwerking", licht Vlemmings toe. "Mits je daarmee je identiteit behoudt."

De Zeeuw vertelt dat Ruijl "een grote vinger in de pap krijgt in de samenstelling van de selectie van komend seizoen". De algemeen directeur wil niet dat FC Dordrecht vanaf komende zomer volledig op Feyenoord leunt, maar zou het "heel dom" vinden om niet van het scoutingapparaat van de Rotterdammers gebruik te maken.

Vier of vijf extra spelers
"Maar met vier spelers zijn we er nog niet, er zullen misschien nog vier of vijf spelers bijkomen, maar die komen bij FC Dordrecht onder contract", benadrukt De Zeeuw.
Vlemmings hoopt dat de samenwerking ook voor een groter scoutingnetwerk zorgt. "Feyenoord heeft de afgelopen twee jaar bewezen dat ze met hun scouting behoorlijk wat stappen hebben gemaakt. Ze hebben op basis van een bepaalde filosofie een nieuwe, professionele wind laten waaien. Als je daar gebruik van kunt maken, kan het een heel mooi verhaal worden."

Geen huurlingen naar tegenstanders
De samenwerking houdt ook in dat Feyenoord volgend seizoen waarschijnlijk geen spelers gaat verhuren aan andere clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. Dit seizoen was dat met Naoufal Bannis (FC Eindhoven), Lennard Hartjes (Roda JC), Thijs Jansen (TOP Oss) en Denzel Hall (ADO Den Haag) nog wel het geval.

"In principe is dat niet mogelijk", aldus De Zeeuw. Toch houdt hij de deur op een kier: "Wij zijn wel de eerste keus, maar als onze selectie af is, zou het ook onzin zijn dat er niemand van Feyenoord ergens anders kan spelen."

Begin volgende week bekijkt u op onze website een uitgebreide terug- en vooruitblik met algemeen directeur Hans de Zeeuw en innovatiemanager Leon Vlemmings.

Lees meer over:

|

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.