gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking is beter voor ziekenhuizen

“Het is beter dat ziekenhuizen intensief gaan samenwerken in plaats van fuseren. Ik vind het heel goed dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) nu op de rem heeft getrapt. Bij fusies zie je heel vaak dat de grootste partij de kleinste opslokt”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Aldus Tweede Kamerlid Renske Leijten van de SP. Zij deed de uitspraken in het programma Studio de Witt op Drechtstad FM naar aanleiding van het verbod op een fusie van het Dordtse Albert Schweitzer Ziekenhuis en de Rivas Zorggroep (Beatrixziekenhuis) in Gorinchem.


Vorige week werd bekend dat de ACM de fusie verbood. Dit was de eerste keer dat dit in Nederland gebeurde. Het Albert Schweitzer Ziekenhuis en het Beatrixziekenhuis, werken al langere tijd intensief samen. De Nederlandse Zorg Autoriteit (NZa) had eerder dit jaar wel toestemming gegeven voor de fusie.


Leijten is van mening is alleen voorstander van fusies als het echt noodzakelijk is, bijvoorbeeld als de kwaliteit niet gewaarborgd is, of één van de ziekenhuizen dreigt te verdwijnen. “Dat is in Dordrecht en Gorinchem niet aan de orde. Het zijn allebei goede ziekenhuizen.” Volgens Leijten is het gevaar van een fusie ook, dat veel functies naar het grootste ziekenhuis verdwijnen. “Het risico is dan dat Gorinchem alleen een polikliniek overhoudt en dan wordt de bereikbaarheid van de zorg slechter. Patiënten moeten meer reizen en die kosten worden ook niet meer vergoed.”


Woordvoerders van zorgverzekeraars VGZ en CZ lieten in de uitzending op Drechtstad FM ook weten dat samenwerking de voorkeur heeft, alhoewel CZ er meer neutraal in zit. “Samenwerking is onze eerste inzet. Maar een fusie kan voor de uitruil van functies soms beter zijn. Wij geloven niet dat fusies per definitie leiden tot hogere kosten”, aldus de woordvoerster van CZ.


VGZ is meer uitgesproken tegenstander van fusies. “Wij kijken bij dit soort ontwikkelingen naar de kwaliteit van de zorg en de patiëntvriendelijkheid. In deze situatie hebben wij geconcludeerd geen voorstander te zijn van een fusie. Heel goed dat ze samenwerken, maar een fusie brengt het risico van hogere prijzen en dus hogere premies voor de verzekerden”, aldus de woordvoerster van VGZ.


In Tweede kamer is een nieuwe fusiewet voor ziekenhuizen aangekondigd. “De inhoud ken ik nog niet”, aldus SP- Kamerlid Leijten. “Ik merk wel dat het sentiment in de Kamer verschoven is naar niet meer fuseren en steeds meer naar samenwerking. Als de Mededingingswet daarin belemmert dan moeten we die veranderen om meer samenwerking mogelijk te maken."


Lees ook

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.