gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking is beter voor ziekenhuizen

“Het is beter dat ziekenhuizen intensief gaan samenwerken in plaats van fuseren. Ik vind het heel goed dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) nu op de rem heeft getrapt. Bij fusies zie je heel vaak dat de grootste partij de kleinste opslokt”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Aldus Tweede Kamerlid Renske Leijten van de SP. Zij deed de uitspraken in het programma Studio de Witt op Drechtstad FM naar aanleiding van het verbod op een fusie van het Dordtse Albert Schweitzer Ziekenhuis en de Rivas Zorggroep (Beatrixziekenhuis) in Gorinchem.


Vorige week werd bekend dat de ACM de fusie verbood. Dit was de eerste keer dat dit in Nederland gebeurde. Het Albert Schweitzer Ziekenhuis en het Beatrixziekenhuis, werken al langere tijd intensief samen. De Nederlandse Zorg Autoriteit (NZa) had eerder dit jaar wel toestemming gegeven voor de fusie.


Leijten is van mening is alleen voorstander van fusies als het echt noodzakelijk is, bijvoorbeeld als de kwaliteit niet gewaarborgd is, of één van de ziekenhuizen dreigt te verdwijnen. “Dat is in Dordrecht en Gorinchem niet aan de orde. Het zijn allebei goede ziekenhuizen.” Volgens Leijten is het gevaar van een fusie ook, dat veel functies naar het grootste ziekenhuis verdwijnen. “Het risico is dan dat Gorinchem alleen een polikliniek overhoudt en dan wordt de bereikbaarheid van de zorg slechter. Patiënten moeten meer reizen en die kosten worden ook niet meer vergoed.”


Woordvoerders van zorgverzekeraars VGZ en CZ lieten in de uitzending op Drechtstad FM ook weten dat samenwerking de voorkeur heeft, alhoewel CZ er meer neutraal in zit. “Samenwerking is onze eerste inzet. Maar een fusie kan voor de uitruil van functies soms beter zijn. Wij geloven niet dat fusies per definitie leiden tot hogere kosten”, aldus de woordvoerster van CZ.


VGZ is meer uitgesproken tegenstander van fusies. “Wij kijken bij dit soort ontwikkelingen naar de kwaliteit van de zorg en de patiëntvriendelijkheid. In deze situatie hebben wij geconcludeerd geen voorstander te zijn van een fusie. Heel goed dat ze samenwerken, maar een fusie brengt het risico van hogere prijzen en dus hogere premies voor de verzekerden”, aldus de woordvoerster van VGZ.


In Tweede kamer is een nieuwe fusiewet voor ziekenhuizen aangekondigd. “De inhoud ken ik nog niet”, aldus SP- Kamerlid Leijten. “Ik merk wel dat het sentiment in de Kamer verschoven is naar niet meer fuseren en steeds meer naar samenwerking. Als de Mededingingswet daarin belemmert dan moeten we die veranderen om meer samenwerking mogelijk te maken."


Lees ook

merwelandne

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?