gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking is beter voor ziekenhuizen

“Het is beter dat ziekenhuizen intensief gaan samenwerken in plaats van fuseren. Ik vind het heel goed dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) nu op de rem heeft getrapt. Bij fusies zie je heel vaak dat de grootste partij de kleinste opslokt”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Aldus Tweede Kamerlid Renske Leijten van de SP. Zij deed de uitspraken in het programma Studio de Witt op Drechtstad FM naar aanleiding van het verbod op een fusie van het Dordtse Albert Schweitzer Ziekenhuis en de Rivas Zorggroep (Beatrixziekenhuis) in Gorinchem.


Vorige week werd bekend dat de ACM de fusie verbood. Dit was de eerste keer dat dit in Nederland gebeurde. Het Albert Schweitzer Ziekenhuis en het Beatrixziekenhuis, werken al langere tijd intensief samen. De Nederlandse Zorg Autoriteit (NZa) had eerder dit jaar wel toestemming gegeven voor de fusie.


Leijten is van mening is alleen voorstander van fusies als het echt noodzakelijk is, bijvoorbeeld als de kwaliteit niet gewaarborgd is, of één van de ziekenhuizen dreigt te verdwijnen. “Dat is in Dordrecht en Gorinchem niet aan de orde. Het zijn allebei goede ziekenhuizen.” Volgens Leijten is het gevaar van een fusie ook, dat veel functies naar het grootste ziekenhuis verdwijnen. “Het risico is dan dat Gorinchem alleen een polikliniek overhoudt en dan wordt de bereikbaarheid van de zorg slechter. Patiënten moeten meer reizen en die kosten worden ook niet meer vergoed.”


Woordvoerders van zorgverzekeraars VGZ en CZ lieten in de uitzending op Drechtstad FM ook weten dat samenwerking de voorkeur heeft, alhoewel CZ er meer neutraal in zit. “Samenwerking is onze eerste inzet. Maar een fusie kan voor de uitruil van functies soms beter zijn. Wij geloven niet dat fusies per definitie leiden tot hogere kosten”, aldus de woordvoerster van CZ.


VGZ is meer uitgesproken tegenstander van fusies. “Wij kijken bij dit soort ontwikkelingen naar de kwaliteit van de zorg en de patiëntvriendelijkheid. In deze situatie hebben wij geconcludeerd geen voorstander te zijn van een fusie. Heel goed dat ze samenwerken, maar een fusie brengt het risico van hogere prijzen en dus hogere premies voor de verzekerden”, aldus de woordvoerster van VGZ.


In Tweede kamer is een nieuwe fusiewet voor ziekenhuizen aangekondigd. “De inhoud ken ik nog niet”, aldus SP- Kamerlid Leijten. “Ik merk wel dat het sentiment in de Kamer verschoven is naar niet meer fuseren en steeds meer naar samenwerking. Als de Mededingingswet daarin belemmert dan moeten we die veranderen om meer samenwerking mogelijk te maken."


Lees ook

IMG_7909.jpg

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

2606028031.jpg

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

OPMA Vita Kovalenko.png

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.