gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking is beter voor ziekenhuizen

“Het is beter dat ziekenhuizen intensief gaan samenwerken in plaats van fuseren. Ik vind het heel goed dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) nu op de rem heeft getrapt. Bij fusies zie je heel vaak dat de grootste partij de kleinste opslokt”

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
Aldus Tweede Kamerlid Renske Leijten van de SP. Zij deed de uitspraken in het programma Studio de Witt op Drechtstad FM naar aanleiding van het verbod op een fusie van het Dordtse Albert Schweitzer Ziekenhuis en de Rivas Zorggroep (Beatrixziekenhuis) in Gorinchem.


Vorige week werd bekend dat de ACM de fusie verbood. Dit was de eerste keer dat dit in Nederland gebeurde. Het Albert Schweitzer Ziekenhuis en het Beatrixziekenhuis, werken al langere tijd intensief samen. De Nederlandse Zorg Autoriteit (NZa) had eerder dit jaar wel toestemming gegeven voor de fusie.


Leijten is van mening is alleen voorstander van fusies als het echt noodzakelijk is, bijvoorbeeld als de kwaliteit niet gewaarborgd is, of één van de ziekenhuizen dreigt te verdwijnen. “Dat is in Dordrecht en Gorinchem niet aan de orde. Het zijn allebei goede ziekenhuizen.” Volgens Leijten is het gevaar van een fusie ook, dat veel functies naar het grootste ziekenhuis verdwijnen. “Het risico is dan dat Gorinchem alleen een polikliniek overhoudt en dan wordt de bereikbaarheid van de zorg slechter. Patiënten moeten meer reizen en die kosten worden ook niet meer vergoed.”


Woordvoerders van zorgverzekeraars VGZ en CZ lieten in de uitzending op Drechtstad FM ook weten dat samenwerking de voorkeur heeft, alhoewel CZ er meer neutraal in zit. “Samenwerking is onze eerste inzet. Maar een fusie kan voor de uitruil van functies soms beter zijn. Wij geloven niet dat fusies per definitie leiden tot hogere kosten”, aldus de woordvoerster van CZ.


VGZ is meer uitgesproken tegenstander van fusies. “Wij kijken bij dit soort ontwikkelingen naar de kwaliteit van de zorg en de patiëntvriendelijkheid. In deze situatie hebben wij geconcludeerd geen voorstander te zijn van een fusie. Heel goed dat ze samenwerken, maar een fusie brengt het risico van hogere prijzen en dus hogere premies voor de verzekerden”, aldus de woordvoerster van VGZ.


In Tweede kamer is een nieuwe fusiewet voor ziekenhuizen aangekondigd. “De inhoud ken ik nog niet”, aldus SP- Kamerlid Leijten. “Ik merk wel dat het sentiment in de Kamer verschoven is naar niet meer fuseren en steeds meer naar samenwerking. Als de Mededingingswet daarin belemmert dan moeten we die veranderen om meer samenwerking mogelijk te maken."


Lees ook

chrishoogerwaard.png

Voorzitter Sinterklaasintocht krijgt Johan de Wittspeld

Chris Hoogerwaard, een prominent gezicht van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht, heeft de Johan de Wittspeld ontvangen. Hij krijgt de gemeentelijke onderscheiding voor zijn langdurige inzet voor de intocht en de Dordtse samenleving.

FOTO WEBSITE.png

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

AI-assistent Qbuzz.png

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.