gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking Kledingbank en Adam Brandstore: "Als je toch een nieuwe broek komt kopen, laat je oude dan meteen hier"

0b76094ff05bd2d53d9449ebb83ba4a4

We hebben allemaal wel kleding in de kast hangen die we niet meer dragen omdat ze te groot of te klein zijn, of simpelweg uit de mode zijn geraakt. Die kan je normaal gesproken bij de Kledingbank doneren maar die is nu even dicht. Daarom heeft Adam Brandstore aan het Bagijnhof het initiatief ‘Doneer ook herenkleding’ en kan je vanaf nu daar kleding doneren.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De Kledingbank in Dordrecht komt structureel herenkleding tekort. In samenwerking met de Kledingbank staat er nu een container in de kledingwinkel waar de kleding gedoneerd kan worden. De Adam Brandstore verkoopt alleen herenkleding en zamelt daarom alleen kleren in voor heren. “Dames hebben meer te doneren dan mannen en er is gewoon een tekort aan herenkleding”, vertelt initiatiefneemster Marinka Put

Marinka kwam op het idee door de hulpactie van Licht voor Dordt. Daarin wordt opgeroepen om te kijken naar wat er nog wel gedaan kan worden in deze coronatijd. “Ik heb contact gezocht met Licht voor Dordt, die toevallig in aanloop van de kerstvoorstelling ‘Scrooge’ een inzamelingsactie voor kinderkleding doen. Dus dat sluit allemaal heel mooi op elkaar aan.”

De Kledingbank is alleen dicht voor het brengen van kleding. Maar alles dat wordt ingeleverd bij de kledingwinkel aan het Bagijnhof komt uiteindelijk wel bij de Kledingbank terecht. De container staat er nog tot 15 januari 2021.

Lees ook

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.