De Kledingbank in Dordrecht komt structureel herenkleding tekort. In samenwerking met de Kledingbank staat er nu een container in de kledingwinkel waar de kleding gedoneerd kan worden. De Adam Brandstore verkoopt alleen herenkleding en zamelt daarom alleen kleren in voor heren. “Dames hebben meer te doneren dan mannen en er is gewoon een tekort aan herenkleding”, vertelt initiatiefneemster Marinka Put
Marinka kwam op het idee door de hulpactie van Licht voor Dordt. Daarin wordt opgeroepen om te kijken naar wat er nog wel gedaan kan worden in deze coronatijd. “Ik heb contact gezocht met Licht voor Dordt, die toevallig in aanloop van de kerstvoorstelling ‘Scrooge’ een inzamelingsactie voor kinderkleding doen. Dus dat sluit allemaal heel mooi op elkaar aan.”
De Kledingbank is alleen dicht voor het brengen van kleding. Maar alles dat wordt ingeleverd bij de kledingwinkel aan het Bagijnhof komt uiteindelijk wel bij de Kledingbank terecht. De container staat er nog tot 15 januari 2021.