gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking Kledingbank en Adam Brandstore: "Als je toch een nieuwe broek komt kopen, laat je oude dan meteen hier"

0b76094ff05bd2d53d9449ebb83ba4a4.jpg

We hebben allemaal wel kleding in de kast hangen die we niet meer dragen omdat ze te groot of te klein zijn, of simpelweg uit de mode zijn geraakt. Die kan je normaal gesproken bij de Kledingbank doneren maar die is nu even dicht. Daarom heeft Adam Brandstore aan het Bagijnhof het initiatief ‘Doneer ook herenkleding’ en kan je vanaf nu daar kleding doneren.

Emma Meijer |  | Aangepast op
De Kledingbank in Dordrecht komt structureel herenkleding tekort. In samenwerking met de Kledingbank staat er nu een container in de kledingwinkel waar de kleding gedoneerd kan worden. De Adam Brandstore verkoopt alleen herenkleding en zamelt daarom alleen kleren in voor heren. “Dames hebben meer te doneren dan mannen en er is gewoon een tekort aan herenkleding”, vertelt initiatiefneemster Marinka Put

Marinka kwam op het idee door de hulpactie van Licht voor Dordt. Daarin wordt opgeroepen om te kijken naar wat er nog wel gedaan kan worden in deze coronatijd. “Ik heb contact gezocht met Licht voor Dordt, die toevallig in aanloop van de kerstvoorstelling ‘Scrooge’ een inzamelingsactie voor kinderkleding doen. Dus dat sluit allemaal heel mooi op elkaar aan.”

De Kledingbank is alleen dicht voor het brengen van kleding. Maar alles dat wordt ingeleverd bij de kledingwinkel aan het Bagijnhof komt uiteindelijk wel bij de Kledingbank terecht. De container staat er nog tot 15 januari 2021.

Lees ook

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.