gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Samenwerking tussen gemeente, ondernemers en vastgoedeigenaren na de zomer van start

ace5cc4668e8a1038a48413a3c420f3f

De Dordtse binnenstad is er één van diversiteit. Een mooie sfeer, talloze evenementen, een zeer succesvolle warenmarkt, maar helaas is er ook veel leegstand. Al in 2019 is door de ondernemers en gemeente besloten om in te zetten op een binnenstadbedrijf waarbij vastgoedeigenaren, ondernemers en de gemeente samen zouden gaan werken.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
We zijn nu vier jaar verder en in het register van Kamer van Koophandel is Binnenstadbedrijf Dordrecht nog niet te vinden. Volgens beoogd uitvoerend bedrijfsmanager Remco Gravendijk zijn daar meerdere redenen voor: “Er is natuurlijk een pandemie tussendoor gekomen, waarbij er sowieso weinig zekerheid was voor ondernemers. Er is trouwens achter de schermen wel hard gewerkt hoor, ook zonder officiële oprichting hebben we al veel voor elkaar gekregen.”

Samenwerking
De gemeente werkt voor de oprichting samen met de POBD (de ondernemersvereniging voor de binnenstad) en VVE3311 (de vereniging van vastgoedeigenaren in de binnenstad en 19e -eeuwse schil). De reden: er moest een sprong voorwaarts gezet worden in de aanpak van leegstand, gastvrijheid, sfeer, openbare ruimte en de organisatie van evenementen. De drie partijen speelden samen al een grote rol bij de toekomstplannen voor de historische stadskern. Zo werd er door de samenwerking al een subsidie van anderhalf miljoen euro binnengehaald voor de herinrichting van het Statenplein.

Maarten Burggraaf is de verantwoordelijk wethouder, hij legt uit: "Het moet niet zo zijn dat alleen de gemeente in een verfraaiing van de binnenstad investeert. Als we straten mooier gaan maken dat profiteren uiteindelijk ook de vastgoedeigenaren daarvan. Daarom richten we binnenkort het binnenstadbedrijf op waarin vastgoedeigenaren, ondernemers en de gemeente gezamelijk investeringen in de binnenstad kunnen doen."

Notaris
Het op te richten bedrijf zal de structuur van een stichting krijgen, zonder winstoogmerk. Om zo’n stichting op te richten moeten de statuten eerst worden goedgekeurd door een notaris. Op dat punt zijn de betrokkenen nu aangekomen. Volgens een woordvoerder van de gemeente Dordrecht streeft men er naar om het Binnenstadbedrijf na de zomer officieel van start te laten gaan.

Meer weten over de toekomst van de Dordtse binnenstad? Kijk dan naar de volgende aflevering van Thema van de Maand, op zondag om 12 uur bij RTV Dordrecht, met deze maand als onderwerp: de levendige binnenstad.

Kijk hieronder naar de reportage die RTV maakte over de stand van zaken met binnenstadbedrijf Dordrecht.

Lees ook

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.