Dordrecht, Netherlands

Sanne's Synode eindelijk in première

Na jaren ermee bezig te zijn  geweest, ging woensdagmiddag de film ‘Sanne’s Synode’ eindelijk in première. De animatie film werd in het Nationaal Onderwijs Museum gepresenteerd in het bij zijn van ouders en kinderen.
Ricco Gramsma | 23 januari 2019 16:50 | Aangepast op 23 januari 2019 16:50
In de film Sanne's Synode zie je Sanne die door Sijmen - het jongetje van het bekende schilderij over de Dordtse Synode- mee genomen wordt naar Dordrecht in het jaar 1600. Daar beleven ze samen allerlei avonturen over de geschiedenis van de Synode.

De acteurs Linda (Sanne) en Nanne (Sijmen) hadden de film zelf nog niet gezien. Voor hun was het ook nog een verrassing hoe het uit was gekomen, maar ze hebben genoten van de viewing. De makers Wim Goossens en Jan Stroeve hebben ruim twee jaar aan de film gewerkt en zijn trots op het resultaat. "Het is een proces geweest met tegenvallers en meevallers maar ik ben wel trots" zegt Goosens.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...

Inaaya Mashal volgt Mees van Veen op als kinderburgemeester Papendrecht

Inaaya Mashal is de nieuwe en daarmee de tweede kinderburgemeester ooit van Papendrecht. Op maandaga...

Dit zijn de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025

Het bioscooppand van filmtheater De Witt is een van de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025. Die ...

Cliënt die gordijn in brand stak in kliniek hoeft niet terug de cel in

De rechtbank heeft een 34-jarige man uit Hardinxveld-Giessendam veroordeeld tot een celstraf voor he...

Boa's met bodycams: ook deze gemeente rust handhavers ermee uit

Buitengewoon Opsporingsambtenaren (boa's) in Ridderkerk krijgen voortaan een bodycam bij de standaar...

Ongeduld bij FC Dordrecht neemt verder toe: ‘Soms krijg je niet wat je verdient’

Wie helpt FC Dordrecht uit het dal? Een antwoord is nodig, want op een avond waarin afmakers ontbrak...