Dordrecht, Netherlands

Santoni verlaat FC Dordrecht voor trainersklus in thuisland

Na drie seizoenen komt er een eind aan de samenwerking tussen Michele Santoni en FC Dordrecht, zo meldt de club. De 44-jarige Italiaan keert terug naar zijn geboorteland, waar hij de leiding krijgt over US Triestina, uitkomend in de Serie C.
Redactie RTV Dordrecht | 29 mei 2024 18:30 | Aangepast op 29 mei 2024 16:33
De eerste twee Dordtse seizoenen van Santoni, die in Nederland eerder al werkzaam was bij onder meer Ajax (videoanalist), ADO Den Haag (assistent-trainer) en Almere City FC (hoofdtrainer), kenden weinig hoogtepunten. Destijds waren de zeventiende en achttiende plaats de eindklasseringen.

Aantrekkelijk voetbal
Een blik op afgelopen jaargang leert ons dat FC Dordrecht vriend en vijand verraste met aantrekkelijk voetbal en bovendien lange tijd in de race was voor directe promotie naar de Eredivisie. Uiteindelijk moest Dordrecht 'genoegen' nemen met een vierde plaats en dus een ticket voor de play-offs.

De sterke competitiefase bombardeerde de Schapekoppen direct tot één van de grote favorieten voor de play-offswinst. Maar ondanks het overtuigende veldspel strandde de eredivisiemissie van Dordt al in de eerste ronde. FC Emmen, de nummer 7 van de Keuken Kampioen Divisie, hield Dordrecht in Drenthe op 2-2, om vervolgens aan de Krommedijk met 0-1 te winnen.

Terugkeer naar Italië
Een nieuw hoofdstuk in zijn thuisland is dus aanstaande voor Santoni, die geen onbekende is in het Italiaanse voetbal. Eerder was hij al werkzaam voor onder meer Lazio (jeugdtrainer) en Internazionale (videoanalist). Nu volgt dus het hoofdtrainerschap bij Triestina, dat afgelopen seizoen op de vierde plaats eindigde in de Serie C.

Algemeen directeur Hans de Zeeuw kijkt met gemixte gevoelens naar het vertrek van Santoni: "Ik heb drie jaar lang een ontzettend fijne samenwerking gehad met Michele. Daarom vind ik het ook zo vervelend dat hij nu vertrekt. Desondanks begrijp ik Michele en gun ik hem deze stap van harte. Namens iedereen bij FC Dordrecht wil ik hem ook veel succes wensen bij dit volgende hoofdstuk in zijn carrière."

Ook assistent-trainer vertrekt
Naast Santoni staat ook zijn assistent Pascal Bosschaart voor een nieuwe coachklus. De 44-jarige Rotterdammer verkast voor twee seizoenen naar Varkenoord, waar hij Feyenoord Onder 21 onder zijn hoede gaat nemen. Bosschaart werd het afgelopen seizoen door de Stadionclub gedetacheerd in Dordrecht, waar hij het erg naar zin had. "Na een prachtig seizoen bij FC Dordrecht voelt dit als een mooie volgende stap", vertelt Bosschaart op de clubwebsite van Feyenoord.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Lees ook

FC Dordrecht krijgt de positiviteit niet uit Kuijt: 'Gezegd dat ik trots ben'

Een worstelend FC Dordrecht kwam vrijdagavond bij Jong Ajax niet verder dan 0-0. Hoewel een gebrek a...

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Ongeduld bij FC Dordrecht neemt verder toe: ‘Soms krijg je niet wat je verdient’

Wie helpt FC Dordrecht uit het dal? Een antwoord is nodig, want op een avond waarin afmakers ontbrak...

De Plucheplakkers vieren 100e podcast met twee oude bekenden

De Plucheplakkers hebben de honderdste aflevering bereikt! Daarom vinden Arco Bomgaars (AD/De Dordte...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...