Dordrecht, Netherlands

Sauna uit onbegrip na krijgen last onder dwangsom

De burgemeester heeft een last onder dwangsom opgelegd aan Dordtse sauna Diamond Wellness B.V. Op 28 december 2020 constateerden toezichthouders dat publiek de sauna kon gebruiken. Daarmee overtreedt de eigenaar de tijdelijke coronamaatregelen.
Vivian Rutte | 2 februari 2021 11:55 | Aangepast op 2 februari 2021 11:55
Tweeduizend euro

De opgelegde dwangsom is vastgesteld op 2.000 euro per overtreding. De uitbater van de sauna heeft niet van de gelegenheid gebruik gemaakt te reageren op het voornemen (uitgereikt op 6 januari) van de burgemeester de last onder dwangsom op te leggen.

Bij de sauna zelf zorgt dit nieuws voor onbegrip, met name over de “negatieve aandacht in de media” over het krijgen van de last onder dwangsom. “Ik heb er geen goed woord voor over”, zegt de eigenaar. “Schandalig hoe dit wordt neergezet. Wij zijn hardwerkende mensen die het nu heel erg zwaar hebben.”

"Direct gesloten"

Op Facebook legt Diamond Wellness uit dat, toen handhavers hadden gezegd dat ook de Privé Wellness moest sluiten, zij dit direct hebben gedaan. “Wij zijn altijd door de handhavers netjes te woord gestaan. Vol verbazing lezen wij nu overal in de media deze negatieve publicatie over ons bedrijf”, aldus de sauna.

Diamond Wellness dient gesloten te zijn zolang de tijdelijke coronamaatregelen van kracht zijn. Dit betekent dat de sauna niet beschikbaar gesteld mag zijn voor publiek.

Herhaling voorkomen

De dwangsom is er op gericht herhaling van de overtreding te voorkomen. Bij een eerstvolgende overtreding wordt de dwangsom verbeurd. Dit betekent dat de dwangsom van 2.000 euro die is opgelegd, betaald dient te worden.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...