gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scanauto controleert parkeerders

De gemeente Dordrecht komt met iets nieuws om te controleren of automobilisten wel parkeergeld betalen. Woensdag start een pilot met het digitaal handhaven van betaald parkeren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht komt met iets nieuws om te controleren of automobilisten wel parkeergeld hebben betaald. Woensdag start een pilot met het digitaal handhaven van betaald parkeren. Een maand lang rijdt er dan een zogenoemde scanauto door de stad. 

Handhavers besturen de auto zelf, maar de scanauto scant de kentekenplaat van de geparkeerde auto en controleert of er een geldig parkeerrecht aanwezig is in het Nationaal Parkeer Register. Als dat niet het geval is, wordt er papieren bon uitgeschreven door de handhaver. 

De pilot is bedoeld om ervaring op te doen met de mogelijkheden van digitale handhaving. De gemeente wil onderzoeken of met de scanauto meer informatie over bijvoorbeeld parkeerdruk verzameld kan worden. De kentekens worden overigens niet lang bewaard; na 24 uur worden alle gegevens gewist. 

Lees ook

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.