gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scanauto controleert parkeerders

De gemeente Dordrecht komt met iets nieuws om te controleren of automobilisten wel parkeergeld betalen. Woensdag start een pilot met het digitaal handhaven van betaald parkeren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht komt met iets nieuws om te controleren of automobilisten wel parkeergeld hebben betaald. Woensdag start een pilot met het digitaal handhaven van betaald parkeren. Een maand lang rijdt er dan een zogenoemde scanauto door de stad. 

Handhavers besturen de auto zelf, maar de scanauto scant de kentekenplaat van de geparkeerde auto en controleert of er een geldig parkeerrecht aanwezig is in het Nationaal Parkeer Register. Als dat niet het geval is, wordt er papieren bon uitgeschreven door de handhaver. 

De pilot is bedoeld om ervaring op te doen met de mogelijkheden van digitale handhaving. De gemeente wil onderzoeken of met de scanauto meer informatie over bijvoorbeeld parkeerdruk verzameld kan worden. De kentekens worden overigens niet lang bewaard; na 24 uur worden alle gegevens gewist. 

Lees ook

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.