Dordrecht, Netherlands

Schaakclub nog niet uitgespeeld door corona

Vorige jaar maart kwam de Schaakvereniging Dordrecht voor het laatst fysiek bij elkaar. En pas in september zullen waarschijnlijk de clubavonden kunnen worden hervat. Maar de schaaksport heeft niet stilgestaan de afgelopen maanden. Sterker nog, in Dordrecht kwamen er zelfs leden bij.
Marjolein Vos | 7 juni 2021 16:37 | Aangepast op 7 juni 2021 16:37
Het was voor sommige leden wel even afkicken, zonder fysieke schaakpotjes, laat Ton Slagboom van de Schaakvereniging Dordrecht weten. “Maar we hebben wel een plus ten opzichte van andere sporten. Schaken kan gemakkelijk digitaal,” legt hij uit aan presentator Ben Corino in het radioprogramma Studio De Witt. Schaken blijft een populaire sport in onze stad. Door de Netflix-serie The Queen’s gambit werden zelfs meer jongeren lid van de vereniging dat in de jaren daarvoor.


De club telt in totaal zo’n 90 leden, die tijdens de coronacrisis ook naast het digitaal schaken met elkaar contact hielden. Bijvoorbeeld via de ouderwetse telefoon, zegt Slagboom. Ook zochten ze elkaar soms op. Binnenkort kunnen meer mensen van het denkspel genieten: het buitenspel op De Waag wordt deze week weer uit de opslag gehaald. En aanstaande zaterdag kan de jeugd aanschuiven in het Merwesteinpark voor een potje in de open lucht.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...