gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schaap Krabbejanie is terecht

0ab835ac135650c14dd05a1f2216fee2

Schaap Krabbejanie is terug! Carnavalsvereniging de Merwekrabbers kreeg een kleine maand geleden de schok van hun leven, hun mascotte was vertrokken. Gelukkig dook hij maandagavond weer op en wel bij Louterbloemen, maar weer hij in de tussentijd heeft gezeten, dat is een groot vraagteken.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Schaap Krabbejanie is terug! Carnavalsvereniging de Merwekrabbers kreeg een kleine maand geleden de schok van hun leven, hun mascotte was vertrokken. Gelukkig dook hij maandagavond weer op en wel bij Louterbloemen, maar waar hij in de tussentijd heeft gezeten, dat is een groot vraagteken.

Het schaap werd dinsdagochtend voor de poort van het asiel aangetroffen met een brief om zijn nek. Daarin staat dat Krabbejanie de wereld is is getrokken, omdat hij het zat was op zijn vaste plaats onder de tribune van FC Dordrecht.

Tijdens zijn uitstapje had Krabbejanie wel wat averij opgelopen en hij hoopte dan ook bij Louterbloemen een opknapbeurt te krijgen en nieuwe oren.

Het schaap is net op tijd weer boven wat er gekomen, op 10 november start het carnavalsseizoen weer met de prinseninstallatie. Daarbij is altijd een belangrijke rol weggelegd voor Krabbejanie, de nieuwe prins en de kinderraad maken altijd een rondje op het schaap.

De Merwekrabbers zijn blij dat het schaap terecht is, maar hebben hem nog niet op gehaald. Daar hebben ze nog geen tijd voor en in de tussentijd wordt hij goed verzorgt bij Louerbloemen. Krabbejanie heeft het prima naar zijn zin in het asiel. Hij mag met de honden en katten in de wei spelen. Maar het asiel heeft toegezegd dat hij op tijd terug zijn voor de installatie aanstaande zaterdag.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.