Dordrecht, Netherlands

Schaap Krabbejanie is terecht

Schaap Krabbejanie is terug! Carnavalsvereniging de Merwekrabbers kreeg een kleine maand geleden de schok van hun leven, hun mascotte was vertrokken. Gelukkig dook hij maandagavond weer op en wel bij Louterbloemen, maar weer hij in de tussentijd heeft gezeten, dat is een groot vraagteken.
Maud Kannekens | 7 november 2018 11:16 | Aangepast op 7 november 2018 11:16
Schaap Krabbejanie is terug! Carnavalsvereniging de Merwekrabbers kreeg een kleine maand geleden de schok van hun leven, hun mascotte was vertrokken. Gelukkig dook hij maandagavond weer op en wel bij Louterbloemen, maar waar hij in de tussentijd heeft gezeten, dat is een groot vraagteken.

Het schaap werd dinsdagochtend voor de poort van het asiel aangetroffen met een brief om zijn nek. Daarin staat dat Krabbejanie de wereld is is getrokken, omdat hij het zat was op zijn vaste plaats onder de tribune van FC Dordrecht.

Tijdens zijn uitstapje had Krabbejanie wel wat averij opgelopen en hij hoopte dan ook bij Louterbloemen een opknapbeurt te krijgen en nieuwe oren.

Het schaap is net op tijd weer boven wat er gekomen, op 10 november start het carnavalsseizoen weer met de prinseninstallatie. Daarbij is altijd een belangrijke rol weggelegd voor Krabbejanie, de nieuwe prins en de kinderraad maken altijd een rondje op het schaap.

De Merwekrabbers zijn blij dat het schaap terecht is, maar hebben hem nog niet op gehaald. Daar hebben ze nog geen tijd voor en in de tussentijd wordt hij goed verzorgt bij Louerbloemen. Krabbejanie heeft het prima naar zijn zin in het asiel. Hij mag met de honden en katten in de wei spelen. Maar het asiel heeft toegezegd dat hij op tijd terug zijn voor de installatie aanstaande zaterdag.&frags=pl%2Cwn

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...