gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schaapkudde dwars door de stad

Zaterdagmiddag trok er een schaapskudde dwars door de stad. De schapen op het Scheffersplein De schapen in de Museumtuin

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Vertrekpunt was Voorstraat 125, het eindpunt de tuin van het Dordrechts Museum. Doel van dit alles was om aandacht te genereren voor de sms-actie "Houd de herder bij de Schapenkoppen". ANBI Stichting Thuis in Dordt is sinds februari bezig met geld in te zamelen om zodoende zeven monumentale kamerschilderingen van Aert Schouman aan te kunnen kopen voor het Dordrechts Museum. De schilderingen hingen ooit in het pand Voorstraat 125. Momenteel heeft het Dordrechts Museum de werken in bruikleen. Er is ruim drie ton nodig voor de aankoop. De teller staat inmiddels op ruim €160.000,00. Maandag vanaf 18.00 uur in het TV Dordrecht programma "Dit Weekend In Dordt" een uitgebreid verslag van de tocht die de schapen aflegden door de Dordtse binnenstad.

Lees ook

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.