gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schaatsen voor onderzoek naar longkanker

7ee1b0df49640584f2ad38ebeb5e779d

Dordrecht heeft er een bijzonder sportevenement bij. Met de Drechtssteden Winterspelen wil de organisatie 25 duizend euro op halen voor onderzoek naar longkanker.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Schaatsers kunnen op de dag meedoen aan verschillende clinics, een marathon en een estafette. Voor deze deelname moeten ze zich laten sponsoren.

Het geld gaat naar het onderzoek van longchirurg en oncoloog Erik von Meyenfeldt van het Albert Schweitzerziekenhuis. Hij onderzoekt of patiënten met longkanker door beter eten en meer bewegen sterker de operatie ingaan en uitkomen.

De Drechtsteden Winterspelen staan niet alleen in het teken van traditionele hardrijden op de schaats. Zo zijn er clinics shortrack, kunstrijden en ijshockey waaraan iedereen, van jong tot oud, kan meedoen. Ook worden freestyle skating, schoonrijden en para-ijshockey gedemonstreerd.

De dag wordt afgeslotenmet de drie uur van de Drechtsteden. Daarin rijden schaatsteams van drie of vier personen zoveel mogelijk rondjes.

De Drechtsteden Winterspelen vinden op zaterdag 24 november plaats.

Lees ook

Point Blur_Nov072026_095900

Geparkeerd busje van dakdekker in brand

Opnieuw een nachtelijke voertuigbrand in Dordrecht. In de nacht van vrijdag op zaterdag sloegen vlammen uit een busje van een dakdekker in de wijk Crabbehof.

cobra6politie

Tassen vol illegaal vuurwerk op slaapkamer en in garagebox: jongen (16) en vrouw (25) opgepakt

Op meerdere plekken in de regio is vorige week illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het gaat onder meer om honderden cobra's, verschillende soorten shells en nitraten. Een 16-jarige jongen uit Dordrecht en een 25-jarige vrouw uit Arkel zijn aangehouden.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

Still1

Geven de Drechtsteden het goede voorbeeld bij landelijke klimaattop? ‘Durven dromen’

De Zwijndrechtse wethouder Jacqueline van Dongen is deze week namens de Drechtsteden vertegenwoordiger bij de landelijke klimaattop in Utrecht. De wethouder Toekomst en Leefomgeving strijdt tijdens de klimaatweek voor een betaalbaar en houdbaar warmtenet en deelt haar visie met tientallen geïnteresseerden.