Dordrecht, Netherlands

Schaatsen voor onderzoek naar longkanker

Dordrecht heeft er een bijzonder sportevenement bij. Met de Drechtssteden Winterspelen wil de organisatie 25 duizend euro op halen voor onderzoek naar longkanker.
Petra Scheurwater | 13 september 2018 17:47 | Aangepast op 13 september 2018 17:47
Schaatsers kunnen op de dag meedoen aan verschillende clinics, een marathon en een estafette. Voor deze deelname moeten ze zich laten sponsoren.

Het geld gaat naar het onderzoek van longchirurg en oncoloog Erik von Meyenfeldt van het Albert Schweitzerziekenhuis. Hij onderzoekt of patiënten met longkanker door beter eten en meer bewegen sterker de operatie ingaan en uitkomen.

De Drechtsteden Winterspelen staan niet alleen in het teken van traditionele hardrijden op de schaats. Zo zijn er clinics shortrack, kunstrijden en ijshockey waaraan iedereen, van jong tot oud, kan meedoen. Ook worden freestyle skating, schoonrijden en para-ijshockey gedemonstreerd.

De dag wordt afgeslotenmet de drie uur van de Drechtsteden. Daarin rijden schaatsteams van drie of vier personen zoveel mogelijk rondjes.

De Drechtsteden Winterspelen vinden op zaterdag 24 november plaats.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Een nieuwe slogan voor deze historische en gezellige stad? 'Dit is mijn eiland!'

Vraag Dordtenaren mee te denken over een nieuwe slogan voor de stad, en de meeste komen op de proppe...

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...