Dordrecht, Netherlands

Schade door sloop nog steeds niet hersteld

Matty van Loon heeft door sloopwerkzaamheden voor haar deur, losse dakpannen. Ze heeft de gemeente hierover al meerdere keren benaderd, maar het probleem is nog steeds niet opgelost.
Sofia Letova | 12 april 2017 14:38 | Aangepast op 12 april 2017 14:38
De werkzaamheden aan de Schoolstraat in de binnenstad zijn sinds september aan de gang. Hier werd een school gesloopt en daarvoor in de plaats komt een tijdelijke parkeerplaats.

In eerste instantie had van Loon niet door dat de dakpannen los zaten, totdat een van de buren haar hierop attendeerde. "Ik had alleen last van behoorlijke trillingen, maar dat hoort er bij dacht ik. Als de dakpannen bij iemand op zijn hoofd vallen, ben ik verantwoordelijk voor iemand anders zijn hersenschudding".

Uit belang voor zichzelf en die van andere besloot ze de projectleider van de bouw te benaderen. De bewoonster wilde graag weten hoe het er voor stond met de scheurtjes in haar huis, waarom ze geen trillingsmeter heeft en of er wat gedaan kan worden aan de losse dakpannen. Hierop kreeg ze geen reactie. Vervolgens heeft ze de gemeente meerdere keren gebeld, maar ook hier werd niet op gereageerd, zegt Matty van Loon

Haar woning is inmiddels bekeken door een onafhankelijk expertisecentrum. De vragen over de trillingsmeter en de scheurtjes in haar huis zijn beantwoord, maar aan de dakpannen is nog steeds niks gedaan. Aan van Loon werd tijdens het bezoek van het expertisecentrum beloofd dat ze de week erna bericht zou krijgen over de dakpannen. "We zijn nu maanden verder en ik heb nog steeds niks gehoord. "Het gaat mij om het principe, hoe simpel kan het zijn om een reactie terug te sturen".

Lees ook

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...