gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schade door sloop nog steeds niet hersteld

Matty van Loon heeft door sloopwerkzaamheden voor haar deur, losse dakpannen. Ze heeft de gemeente hierover al meerdere keren benaderd, maar het probleem is nog steeds niet opgelost.

Sofia Letova |  | Aangepast op
De werkzaamheden aan de Schoolstraat in de binnenstad zijn sinds september aan de gang. Hier werd een school gesloopt en daarvoor in de plaats komt een tijdelijke parkeerplaats.

In eerste instantie had van Loon niet door dat de dakpannen los zaten, totdat een van de buren haar hierop attendeerde. "Ik had alleen last van behoorlijke trillingen, maar dat hoort er bij dacht ik. Als de dakpannen bij iemand op zijn hoofd vallen, ben ik verantwoordelijk voor iemand anders zijn hersenschudding".

Uit belang voor zichzelf en die van andere besloot ze de projectleider van de bouw te benaderen. De bewoonster wilde graag weten hoe het er voor stond met de scheurtjes in haar huis, waarom ze geen trillingsmeter heeft en of er wat gedaan kan worden aan de losse dakpannen. Hierop kreeg ze geen reactie. Vervolgens heeft ze de gemeente meerdere keren gebeld, maar ook hier werd niet op gereageerd, zegt Matty van Loon

Haar woning is inmiddels bekeken door een onafhankelijk expertisecentrum. De vragen over de trillingsmeter en de scheurtjes in haar huis zijn beantwoord, maar aan de dakpannen is nog steeds niks gedaan. Aan van Loon werd tijdens het bezoek van het expertisecentrum beloofd dat ze de week erna bericht zou krijgen over de dakpannen. "We zijn nu maanden verder en ik heb nog steeds niks gehoord. "Het gaat mij om het principe, hoe simpel kan het zijn om een reactie terug te sturen".

Lees ook

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.