gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schade door sloop nog steeds niet hersteld

Matty van Loon heeft door sloopwerkzaamheden voor haar deur, losse dakpannen. Ze heeft de gemeente hierover al meerdere keren benaderd, maar het probleem is nog steeds niet opgelost.

Sofia Letova |  | Aangepast op
De werkzaamheden aan de Schoolstraat in de binnenstad zijn sinds september aan de gang. Hier werd een school gesloopt en daarvoor in de plaats komt een tijdelijke parkeerplaats.

In eerste instantie had van Loon niet door dat de dakpannen los zaten, totdat een van de buren haar hierop attendeerde. "Ik had alleen last van behoorlijke trillingen, maar dat hoort er bij dacht ik. Als de dakpannen bij iemand op zijn hoofd vallen, ben ik verantwoordelijk voor iemand anders zijn hersenschudding".

Uit belang voor zichzelf en die van andere besloot ze de projectleider van de bouw te benaderen. De bewoonster wilde graag weten hoe het er voor stond met de scheurtjes in haar huis, waarom ze geen trillingsmeter heeft en of er wat gedaan kan worden aan de losse dakpannen. Hierop kreeg ze geen reactie. Vervolgens heeft ze de gemeente meerdere keren gebeld, maar ook hier werd niet op gereageerd, zegt Matty van Loon

Haar woning is inmiddels bekeken door een onafhankelijk expertisecentrum. De vragen over de trillingsmeter en de scheurtjes in haar huis zijn beantwoord, maar aan de dakpannen is nog steeds niks gedaan. Aan van Loon werd tijdens het bezoek van het expertisecentrum beloofd dat ze de week erna bericht zou krijgen over de dakpannen. "We zijn nu maanden verder en ik heb nog steeds niks gehoord. "Het gaat mij om het principe, hoe simpel kan het zijn om een reactie terug te sturen".

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.