Dordrecht, Netherlands

Schadefonds keert minder uit

Het Schadefonds Geweldsmisdrijven keerde in Dordrecht in 2014 een totaalbedrag van 33.500 euro uit, tegen 56.500 euro in 2013.
Gert van der Steen | 16 juli 2015 14:07 | Aangepast op 16 juli 2015 14:07
Daarmee volgt Dordrecht de landelijke trend waarin zo’n 2 miljoen minder werd uitgekeerd. In 2014 werden er in Dordrecht 22 aanvragen gedaan, waarvan 13 werden toegewezen.

Afwijzing kan een gevolg zijn van verschillende factoren: de schade is niet ernstig genoeg, of is onvoldoende onderbouwd. Ook wanneer de schade het gevolg is van betrokkenheid in criminele activiteiten volgt afwijzing. Er is een bezwaarprocedure.

Het blijkt overigens dat maar ongeveer eenderde van de personen die voor een vergoeding in aanmerking zouden komen ook echt een aanvraag doet. Op het gebied van bekendheid kan dus nog een slag worden gemaakt.

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...