Dordrecht, Netherlands

Schaken populairder door Netflix-serie

Schaken is razend populair geworden tijdens de coronacrisis. Dat komt vooral door de Netflix-serie ‘The Queens Gambit’. De serie gaat over een schaakwonder.
Isabel Pijnappels | 17 december 2020 16:50 | Aangepast op 17 december 2020 16:50
Schaak jeugdtrainer Rick Jelier vertelt dat er veel verschillende sociale aspecten aan het spel zitten. “Ik denk dat het heel erg goed is voor het imago van schaken. Dat is heel mooi om te zien.”

De coronacrisis hakt er bij elke vereniging in. Ook bij de schaakclub in Dordrecht hebben ze last van de crisis. Toch blijven veel mensen geïnteresseerd in de sport. “Ondanks de coronatijd hebben we wel 3 á 4 jeugdleden die interesse tonen in de vereniging", zegt de trainer.

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Bij boer Evert kunnen gezinnen die in armoede leven gratis op vakantie

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 25 aug 2025 14:00

Lees ook

10e editie Dordtse Pride feestelijk afgetrapt met Pride Walk

Onder een lekker zonnetje verzamelden honderden mensen zich zaterdagmiddag voor de Pride Walk. De lo...

Gestaakte wedstrijd overschaduwt overtuigende 0-3 zege FC Dordrecht in Oss

De spelers van FC Dordrecht liepen vrijdagavond in Oss niet alleen met drie punten van het veld, maa...

Dordtse meteoriet levert ruim 1,7 miljoen euro op

De grote ijzermeteoriet van Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht is zaterdag geveild voor een bedrag ...

Zomervakantie voorbij, maar neergestoken meester Recep nog niet aan het werk

Als na het weekend de scholen in onze regio weer beginnen, gebeurt dat op basisschool Het Palet in A...

Kat vast in motorblok, brandweer rukt uit

Een kat heeft een tijdlang vastgezeten onder de motorkap van een auto in Papendrecht. Een automobili...

FC Dordrecht herpakt zich in Oss na roerig duel

Na het pijnlijke thuisverlies vorige week heeft FC Dordrecht zich in het uitduel tegen TOP Oss weten...