Dordrecht, Netherlands

Schaken populairder door Netflix-serie

Schaken is razend populair geworden tijdens de coronacrisis. Dat komt vooral door de Netflix-serie ‘The Queens Gambit’. De serie gaat over een schaakwonder.
Isabel Pijnappels | 17 december 2020 16:50 | Aangepast op 17 december 2020 16:50
Schaak jeugdtrainer Rick Jelier vertelt dat er veel verschillende sociale aspecten aan het spel zitten. “Ik denk dat het heel erg goed is voor het imago van schaken. Dat is heel mooi om te zien.”

De coronacrisis hakt er bij elke vereniging in. Ook bij de schaakclub in Dordrecht hebben ze last van de crisis. Toch blijven veel mensen geïnteresseerd in de sport. “Ondanks de coronatijd hebben we wel 3 á 4 jeugdleden die interesse tonen in de vereniging", zegt de trainer.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...