Dordrecht, Netherlands

Schaken populairder door Netflix-serie

Schaken is razend populair geworden tijdens de coronacrisis. Dat komt vooral door de Netflix-serie ‘The Queens Gambit’. De serie gaat over een schaakwonder.
Isabel Pijnappels | 17 december 2020 16:50 | Aangepast op 17 december 2020 16:50
Schaak jeugdtrainer Rick Jelier vertelt dat er veel verschillende sociale aspecten aan het spel zitten. “Ik denk dat het heel erg goed is voor het imago van schaken. Dat is heel mooi om te zien.”

De coronacrisis hakt er bij elke vereniging in. Ook bij de schaakclub in Dordrecht hebben ze last van de crisis. Toch blijven veel mensen geïnteresseerd in de sport. “Ondanks de coronatijd hebben we wel 3 á 4 jeugdleden die interesse tonen in de vereniging", zegt de trainer.

Lees ook

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...