gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schandvlek verdwijnt uit winkelhart

6cc77aa1cb74695ef2bbd760dcb3cf52

Drie leegstaande en verpauperde winkelpanden aan de Dordtse Voorstraat zijn dinsdag verkocht aan een nieuwe eigenaar die ze gaat opknappen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De panden aan de Dordtse winkelstraat waren er zo slecht aan toe, dat de gemeente de oude eigenaar al drie jaar geleden vroeg om iets te doen aan de leegstand en verwaarlozing.

Het rijtje Voorstraat 333 tot 337 werd zo'n schandvlek in het straatbeeld, dat de gemeente er schotten voor liet plaatsen en via dwangsommen de eigenaar trachtte te dwingen om de boel op te knappen.

De juridische acties van de gemeente, die de oude eigenaar 60 duizend euro hebben gekost, leidden uiteindelijk tot verkoop. De nieuwe eigenaar gaat de panden opknappen; beneden voor nieuwe winkels, boven voor bewoning.

De opbrengst van de dwangsommen besteedt de gemeente deels aan de gemaakte kosten. De rest gaat naar een fonds voor de aanpak van de leegstand in de Dordtse binnenstad.

Vanuit het fonds kunnen eigenaren, die panden aan de Voorstraat willen opknappen, subsidie krijgen. Dordrecht hoopt zo de uitstraling van het kernwinkelgebied te verbeteren.

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.