gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schandvlek verdwijnt uit winkelhart

6cc77aa1cb74695ef2bbd760dcb3cf52

Drie leegstaande en verpauperde winkelpanden aan de Dordtse Voorstraat zijn dinsdag verkocht aan een nieuwe eigenaar die ze gaat opknappen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De panden aan de Dordtse winkelstraat waren er zo slecht aan toe, dat de gemeente de oude eigenaar al drie jaar geleden vroeg om iets te doen aan de leegstand en verwaarlozing.

Het rijtje Voorstraat 333 tot 337 werd zo'n schandvlek in het straatbeeld, dat de gemeente er schotten voor liet plaatsen en via dwangsommen de eigenaar trachtte te dwingen om de boel op te knappen.

De juridische acties van de gemeente, die de oude eigenaar 60 duizend euro hebben gekost, leidden uiteindelijk tot verkoop. De nieuwe eigenaar gaat de panden opknappen; beneden voor nieuwe winkels, boven voor bewoning.

De opbrengst van de dwangsommen besteedt de gemeente deels aan de gemaakte kosten. De rest gaat naar een fonds voor de aanpak van de leegstand in de Dordtse binnenstad.

Vanuit het fonds kunnen eigenaren, die panden aan de Voorstraat willen opknappen, subsidie krijgen. Dordrecht hoopt zo de uitstraling van het kernwinkelgebied te verbeteren.

Lees ook

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.