gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schandvlek verdwijnt uit winkelhart

6cc77aa1cb74695ef2bbd760dcb3cf52

Drie leegstaande en verpauperde winkelpanden aan de Dordtse Voorstraat zijn dinsdag verkocht aan een nieuwe eigenaar die ze gaat opknappen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De panden aan de Dordtse winkelstraat waren er zo slecht aan toe, dat de gemeente de oude eigenaar al drie jaar geleden vroeg om iets te doen aan de leegstand en verwaarlozing.

Het rijtje Voorstraat 333 tot 337 werd zo'n schandvlek in het straatbeeld, dat de gemeente er schotten voor liet plaatsen en via dwangsommen de eigenaar trachtte te dwingen om de boel op te knappen.

De juridische acties van de gemeente, die de oude eigenaar 60 duizend euro hebben gekost, leidden uiteindelijk tot verkoop. De nieuwe eigenaar gaat de panden opknappen; beneden voor nieuwe winkels, boven voor bewoning.

De opbrengst van de dwangsommen besteedt de gemeente deels aan de gemaakte kosten. De rest gaat naar een fonds voor de aanpak van de leegstand in de Dordtse binnenstad.

Vanuit het fonds kunnen eigenaren, die panden aan de Voorstraat willen opknappen, subsidie krijgen. Dordrecht hoopt zo de uitstraling van het kernwinkelgebied te verbeteren.

Lees ook

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.