gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schandvlek verdwijnt uit winkelhart

6cc77aa1cb74695ef2bbd760dcb3cf52

Drie leegstaande en verpauperde winkelpanden aan de Dordtse Voorstraat zijn dinsdag verkocht aan een nieuwe eigenaar die ze gaat opknappen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De panden aan de Dordtse winkelstraat waren er zo slecht aan toe, dat de gemeente de oude eigenaar al drie jaar geleden vroeg om iets te doen aan de leegstand en verwaarlozing.

Het rijtje Voorstraat 333 tot 337 werd zo'n schandvlek in het straatbeeld, dat de gemeente er schotten voor liet plaatsen en via dwangsommen de eigenaar trachtte te dwingen om de boel op te knappen.

De juridische acties van de gemeente, die de oude eigenaar 60 duizend euro hebben gekost, leidden uiteindelijk tot verkoop. De nieuwe eigenaar gaat de panden opknappen; beneden voor nieuwe winkels, boven voor bewoning.

De opbrengst van de dwangsommen besteedt de gemeente deels aan de gemaakte kosten. De rest gaat naar een fonds voor de aanpak van de leegstand in de Dordtse binnenstad.

Vanuit het fonds kunnen eigenaren, die panden aan de Voorstraat willen opknappen, subsidie krijgen. Dordrecht hoopt zo de uitstraling van het kernwinkelgebied te verbeteren.

Lees ook

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.