gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapen acteurs van toneelstuk

De Biesbosch is het decor van het natuurtoneelstuk "Kudde". Samen met de schapen van de schaapskudde Eiland van Dordrecht wandelt de bezoeker door het verhaal van Zenon, een man die zijn kudde wil verlaten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Tijdens de wandeling vertelt acteur Hans Dagelet het verhaal. De focus ligt niet alleen op het amuseren van het publiek. Theatermaker Heleen van Doremalen wil hen ook laten nadenken. "In eerste instantie gaat het over het kuddegedrag wat de schapen laten zien, maar uiteindelijk gaat het over je eigen kuddegedrag.

Naarmate de voorstelling vordert word je steeds meer geconfronteerd met het feit dat je zelf ook een kuddedier bent. Laat jij jezelf beïnvloeden door je omgeving of vind je zelf dat je ergens voor moet gaan staan? Daar word je in uitgedaagd om over na te denken tijdens de voorstelling."

In de avondschemering vinden in september tien voorstellingen plaats. Als het donker wordt verlaat de kudde het publiek en verschijnen er projecties in de natuur. De voorstelling is populair bij de schapenkoppen, acht van de tien voorstellingen zijn al uitverkocht.

Lees ook

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”