gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapen acteurs van toneelstuk

De Biesbosch is het decor van het natuurtoneelstuk "Kudde". Samen met de schapen van de schaapskudde Eiland van Dordrecht wandelt de bezoeker door het verhaal van Zenon, een man die zijn kudde wil verlaten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Tijdens de wandeling vertelt acteur Hans Dagelet het verhaal. De focus ligt niet alleen op het amuseren van het publiek. Theatermaker Heleen van Doremalen wil hen ook laten nadenken. "In eerste instantie gaat het over het kuddegedrag wat de schapen laten zien, maar uiteindelijk gaat het over je eigen kuddegedrag.

Naarmate de voorstelling vordert word je steeds meer geconfronteerd met het feit dat je zelf ook een kuddedier bent. Laat jij jezelf beïnvloeden door je omgeving of vind je zelf dat je ergens voor moet gaan staan? Daar word je in uitgedaagd om over na te denken tijdens de voorstelling."

In de avondschemering vinden in september tien voorstellingen plaats. Als het donker wordt verlaat de kudde het publiek en verschijnen er projecties in de natuur. De voorstelling is populair bij de schapenkoppen, acht van de tien voorstellingen zijn al uitverkocht.

Lees ook

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

burgderaadtsingelverkeersbord

Nieuwe borden bij fietsoversteek: wie heeft er hier voorrang?

De gemeente Dordrecht heeft aanpassingen gedaan aan de fietsoversteekplaats op de Burgemeester de Raadtsingel. Aan beide kanten zijn nu, op zo'n vijftig meter van de oversteek, opvallende gele waarschuwingsborden met knipperlichten geplaatst.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.