gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapen acteurs van toneelstuk

De Biesbosch is het decor van het natuurtoneelstuk "Kudde". Samen met de schapen van de schaapskudde Eiland van Dordrecht wandelt de bezoeker door het verhaal van Zenon, een man die zijn kudde wil verlaten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Tijdens de wandeling vertelt acteur Hans Dagelet het verhaal. De focus ligt niet alleen op het amuseren van het publiek. Theatermaker Heleen van Doremalen wil hen ook laten nadenken. "In eerste instantie gaat het over het kuddegedrag wat de schapen laten zien, maar uiteindelijk gaat het over je eigen kuddegedrag.

Naarmate de voorstelling vordert word je steeds meer geconfronteerd met het feit dat je zelf ook een kuddedier bent. Laat jij jezelf beïnvloeden door je omgeving of vind je zelf dat je ergens voor moet gaan staan? Daar word je in uitgedaagd om over na te denken tijdens de voorstelling."

In de avondschemering vinden in september tien voorstellingen plaats. Als het donker wordt verlaat de kudde het publiek en verschijnen er projecties in de natuur. De voorstelling is populair bij de schapenkoppen, acht van de tien voorstellingen zijn al uitverkocht.

Lees ook

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.