gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapen wandelen ‘kunstroute’

Een kudde schapen wandelt op zaterdag 20 mei door de Dordtse binnenstad en start daarmee een actie om schilderijen voor het Dordrechts Museum te kunnen kopen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het gaat om zeven doeken van Aert Schouman, ‘Il Pastor Fido’ (de trouwe herder). De campagne heet dan ook ‘Houd de herder bij de schapenkoppen’. Die wordt georganiseerd door de Stichting Thuis in Dordt en houdt in dat vanaf 20 mei via het sms-en van “HERDER” 3 euro kan worden gedoneerd. De schilderijen kosten drie ton en tot nu toe staat de teller op 160.000 euro. Dat komt ook door een bijdrage van het Mondriaanfonds.

De optocht wandelt vanaf Voorstraat 125 naar het Scheffersplein. Daar krijgen de schapen om ongeveer 14.00 uur even rust. Daarna gaat de tocht verder via de Voorstraat en de Nieuwstraat naar het grasveld bij het Dordrechts Museum.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

FB_IMG_1781955457313

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.