Dordrecht, Netherlands

Schapenkoppen naar betere plek

Het beeld Schapenkoppen van Cor van Gulik is verplaatst van zijn oude plaats aan de N3 naar een nieuwe plek aan de Laan der Verenigde Naties bij de aansluiting op de A16.
Gert van der Steen | 14 januari 2016 12:29 | Aangepast op 14 januari 2016 12:29
Het beeld is daar inmiddels aangekomen, maar de opbouw  moet nog wachten op het overbrengen van de betonnen sokkel. Dat gaat in de nacht van 20 op 21 januari gebeuren. Het opbouwen moet op 5 februari zijn afgerond.

Het beeld werd in de zestiger jaren aan de N3 geplaatst. Het is een herinnering aan het verhaal van twee Dordtenaren, die schapen als mens verkleedden om belasting op slachtvee te ontduiken.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...