Dordrecht, Netherlands

Schapenkoppen naar betere plek

Het beeld Schapenkoppen van Cor van Gulik is verplaatst van zijn oude plaats aan de N3 naar een nieuwe plek aan de Laan der Verenigde Naties bij de aansluiting op de A16.
Gert van der Steen | 14 januari 2016 12:29 | Aangepast op 14 januari 2016 12:29
Het beeld is daar inmiddels aangekomen, maar de opbouw  moet nog wachten op het overbrengen van de betonnen sokkel. Dat gaat in de nacht van 20 op 21 januari gebeuren. Het opbouwen moet op 5 februari zijn afgerond.

Het beeld werd in de zestiger jaren aan de N3 geplaatst. Het is een herinnering aan het verhaal van twee Dordtenaren, die schapen als mens verkleedden om belasting op slachtvee te ontduiken.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...