gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapenkoppen voelen zich tijdens hervatte groepstraining 'als koetjes in de wei'

71031859210982d7920bdf607ba2dde8

De voetballers van FC Dordrecht trainen sinds maandag weer in groepsverband. Door de coronacrisis kon er wekenlang niet in groepsverband getraind worden, en waren de spelers op zichzelf aangewezen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De jongens waren ongelooflijk blij dat ze weer uit de 'stal konden springen', als echt koetjes weer in de wei. Ze waren zo blij dat ze weer konden trainen", vertelt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die woensdagochtend op afstand zichtbaar staat te genieten van de tweede training van de Schapenkoppen.

Vanwege de versoepeling van het kabinet mag de betaald voetbalclub weer gaan trainen. Om ook tijdens de weken zonder groepstraining fit te blijven, hadden alle selectiespelers een trainingsschema meegekregen. Daar is volgens De Zeeuw goed naar geluisterd.

Helemaal 'normaal' verlopen de trainingen op het trainingsveld aan de Krommedijk nog niet. Zo wordt er op anderhalve meter van elkaar getraind, en mogen er maximaal vier spelers per trainer het veld op.

"Voetbal is normaal gesproken een contactsport. Dan heb je het over de partijvormen en dergelijke. Dat heb je nu niet. Ze kunnen wel tegen een bal trappen, uiteraard is daar wat in te doen."

Voor de spelers is het volgens De Zeeuw vooral fijn dat ze weer samen kunnen trainen. "Het is altijd leuker om met iemand te sporten. Dat is ook goed om elkaar te motiveren. Als je de training maar in je woonkamertje of eigen tuintje moet doen, dat is gewoon oersaai."

Niet alle spelers zijn weer terug te vinden op het veld. Van de spelers uit het buitenland voor wie dit sowieso het laatste of enige seizoen bij de club zou zijn, komen niet meer terug.

Waarvoor de spelers trainen is ook nog niet bekend, voor nu trainen ze volgens De Zeeuw voor komend seizoen. Seizoen 2019-2020 wordt niet afgemaakt, maar hoe en in welke vorm er volgend seizoen gevoetbald kan worden, dat is nog niet bekend.

Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.