gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapenkoppen voelen zich tijdens hervatte groepstraining 'als koetjes in de wei'

71031859210982d7920bdf607ba2dde8.jpg

De voetballers van FC Dordrecht trainen sinds maandag weer in groepsverband. Door de coronacrisis kon er wekenlang niet in groepsverband getraind worden, en waren de spelers op zichzelf aangewezen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De jongens waren ongelooflijk blij dat ze weer uit de 'stal konden springen', als echt koetjes weer in de wei. Ze waren zo blij dat ze weer konden trainen", vertelt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die woensdagochtend op afstand zichtbaar staat te genieten van de tweede training van de Schapenkoppen.

Vanwege de versoepeling van het kabinet mag de betaald voetbalclub weer gaan trainen. Om ook tijdens de weken zonder groepstraining fit te blijven, hadden alle selectiespelers een trainingsschema meegekregen. Daar is volgens De Zeeuw goed naar geluisterd.

Helemaal 'normaal' verlopen de trainingen op het trainingsveld aan de Krommedijk nog niet. Zo wordt er op anderhalve meter van elkaar getraind, en mogen er maximaal vier spelers per trainer het veld op.

"Voetbal is normaal gesproken een contactsport. Dan heb je het over de partijvormen en dergelijke. Dat heb je nu niet. Ze kunnen wel tegen een bal trappen, uiteraard is daar wat in te doen."

Voor de spelers is het volgens De Zeeuw vooral fijn dat ze weer samen kunnen trainen. "Het is altijd leuker om met iemand te sporten. Dat is ook goed om elkaar te motiveren. Als je de training maar in je woonkamertje of eigen tuintje moet doen, dat is gewoon oersaai."

Niet alle spelers zijn weer terug te vinden op het veld. Van de spelers uit het buitenland voor wie dit sowieso het laatste of enige seizoen bij de club zou zijn, komen niet meer terug.

Waarvoor de spelers trainen is ook nog niet bekend, voor nu trainen ze volgens De Zeeuw voor komend seizoen. Seizoen 2019-2020 wordt niet afgemaakt, maar hoe en in welke vorm er volgend seizoen gevoetbald kan worden, dat is nog niet bekend.

Lees ook

plasticvanger website.png

Plasticvanger blijkt groot succes in deze haven: ‘Soms meer dan zeventig stukjes per week’

Na een half jaar van testen blijkt de plasticvanger die in de Riedijkshaven in Dordrecht ligt een groot succes. Met de vanger kan plastic afval uit het water worden gefilterd. Bovendien kan het gevangen plastic worden hergebruikt voor nieuwe producten. Dankzij de positieve resultaten mag de vanger blijven liggen.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.51.56.jpeg

Dominantie Lady Lions duurt voort: dames pakken vijfde landstitel in zeven jaar

Vijf titels in de laatste zeven jaar. De Dordtse Lady Lions zetten hun dominantie met nog eens een jaar voort in ijshockeyland. Nadat er in de halve finale werd afgerekend met de Amsterdam Tigers, werd zaterdag in de finale van de play-offs met 4-0 gewonnen van het Belgische Sharks Ladies Mechelen.

hertellen stemmen ZWI.png

Opnieuw tellen van stemmen in Zwijndrecht bevestigt eerste verkiezingsuitslag

De stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen zijn opnieuw geteld in Zwijndrecht. D66 kwam acht stemmen tekort voor een tweede zetel, dus vroegen ze een hertelling aan. De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is niet veranderd.

Burgemeester Winklerplein.png

Burgemeester Winklerplein moet aantrekkelijk en levendig centrumgebied worden

Het Burgemeester Winklerplein in Sliedrecht wordt vernieuwd. De gemeente is met verschillende partijen in gesprek over hoe deze herontwikkeling eruit gaat zien. Voor nu zijn er al tijdelijke groenvakken te zien op het plein.

wittebrugpolitie.png

Jongen (16) twee keer veroordeeld voor poging doodslag, maar niet terug de cel in

Een 16-jarige jongen uit Alblasserdam is veroordeeld voor twee pogingen tot doodslag, afpersing en openlijke geweldpleging. Die vonden plaats toen hij 14 en 15 jaar oud was. Hij trapte onder meer slachtoffers tegen hun hoofd terwijl ze al op de grond lagen en greep iemand bij de keel.

IMG_3216.JPG

Van borstelbaan tot rolpiste: skiërs en snowboarders in actie voor het goede doel

Van 12 uur ’s middags tot middernacht skiën of snowboarden voor het goede doel. In Dordrecht gebeurde dat vrijdag op de borstelbaan bij Skischool Drechtsteden én op de indoor rolpiste bij Roundhill aan de Mijlweg. In teams is in estafettevorm op beide locaties in totaal een bedrag van zo’n 16.000 euro bij elkaar gesport.