gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapenkoppen voelen zich tijdens hervatte groepstraining 'als koetjes in de wei'

71031859210982d7920bdf607ba2dde8

De voetballers van FC Dordrecht trainen sinds maandag weer in groepsverband. Door de coronacrisis kon er wekenlang niet in groepsverband getraind worden, en waren de spelers op zichzelf aangewezen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De jongens waren ongelooflijk blij dat ze weer uit de 'stal konden springen', als echt koetjes weer in de wei. Ze waren zo blij dat ze weer konden trainen", vertelt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die woensdagochtend op afstand zichtbaar staat te genieten van de tweede training van de Schapenkoppen.

Vanwege de versoepeling van het kabinet mag de betaald voetbalclub weer gaan trainen. Om ook tijdens de weken zonder groepstraining fit te blijven, hadden alle selectiespelers een trainingsschema meegekregen. Daar is volgens De Zeeuw goed naar geluisterd.

Helemaal 'normaal' verlopen de trainingen op het trainingsveld aan de Krommedijk nog niet. Zo wordt er op anderhalve meter van elkaar getraind, en mogen er maximaal vier spelers per trainer het veld op.

"Voetbal is normaal gesproken een contactsport. Dan heb je het over de partijvormen en dergelijke. Dat heb je nu niet. Ze kunnen wel tegen een bal trappen, uiteraard is daar wat in te doen."

Voor de spelers is het volgens De Zeeuw vooral fijn dat ze weer samen kunnen trainen. "Het is altijd leuker om met iemand te sporten. Dat is ook goed om elkaar te motiveren. Als je de training maar in je woonkamertje of eigen tuintje moet doen, dat is gewoon oersaai."

Niet alle spelers zijn weer terug te vinden op het veld. Van de spelers uit het buitenland voor wie dit sowieso het laatste of enige seizoen bij de club zou zijn, komen niet meer terug.

Waarvoor de spelers trainen is ook nog niet bekend, voor nu trainen ze volgens De Zeeuw voor komend seizoen. Seizoen 2019-2020 wordt niet afgemaakt, maar hoe en in welke vorm er volgend seizoen gevoetbald kan worden, dat is nog niet bekend.

Lees ook

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."