gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapenkoppen voelen zich tijdens hervatte groepstraining 'als koetjes in de wei'

71031859210982d7920bdf607ba2dde8

De voetballers van FC Dordrecht trainen sinds maandag weer in groepsverband. Door de coronacrisis kon er wekenlang niet in groepsverband getraind worden, en waren de spelers op zichzelf aangewezen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De jongens waren ongelooflijk blij dat ze weer uit de 'stal konden springen', als echt koetjes weer in de wei. Ze waren zo blij dat ze weer konden trainen", vertelt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die woensdagochtend op afstand zichtbaar staat te genieten van de tweede training van de Schapenkoppen.

Vanwege de versoepeling van het kabinet mag de betaald voetbalclub weer gaan trainen. Om ook tijdens de weken zonder groepstraining fit te blijven, hadden alle selectiespelers een trainingsschema meegekregen. Daar is volgens De Zeeuw goed naar geluisterd.

Helemaal 'normaal' verlopen de trainingen op het trainingsveld aan de Krommedijk nog niet. Zo wordt er op anderhalve meter van elkaar getraind, en mogen er maximaal vier spelers per trainer het veld op.

"Voetbal is normaal gesproken een contactsport. Dan heb je het over de partijvormen en dergelijke. Dat heb je nu niet. Ze kunnen wel tegen een bal trappen, uiteraard is daar wat in te doen."

Voor de spelers is het volgens De Zeeuw vooral fijn dat ze weer samen kunnen trainen. "Het is altijd leuker om met iemand te sporten. Dat is ook goed om elkaar te motiveren. Als je de training maar in je woonkamertje of eigen tuintje moet doen, dat is gewoon oersaai."

Niet alle spelers zijn weer terug te vinden op het veld. Van de spelers uit het buitenland voor wie dit sowieso het laatste of enige seizoen bij de club zou zijn, komen niet meer terug.

Waarvoor de spelers trainen is ook nog niet bekend, voor nu trainen ze volgens De Zeeuw voor komend seizoen. Seizoen 2019-2020 wordt niet afgemaakt, maar hoe en in welke vorm er volgend seizoen gevoetbald kan worden, dat is nog niet bekend.

Lees ook

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.