gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapenkoppen voelen zich tijdens hervatte groepstraining 'als koetjes in de wei'

71031859210982d7920bdf607ba2dde8

De voetballers van FC Dordrecht trainen sinds maandag weer in groepsverband. Door de coronacrisis kon er wekenlang niet in groepsverband getraind worden, en waren de spelers op zichzelf aangewezen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De jongens waren ongelooflijk blij dat ze weer uit de 'stal konden springen', als echt koetjes weer in de wei. Ze waren zo blij dat ze weer konden trainen", vertelt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die woensdagochtend op afstand zichtbaar staat te genieten van de tweede training van de Schapenkoppen.

Vanwege de versoepeling van het kabinet mag de betaald voetbalclub weer gaan trainen. Om ook tijdens de weken zonder groepstraining fit te blijven, hadden alle selectiespelers een trainingsschema meegekregen. Daar is volgens De Zeeuw goed naar geluisterd.

Helemaal 'normaal' verlopen de trainingen op het trainingsveld aan de Krommedijk nog niet. Zo wordt er op anderhalve meter van elkaar getraind, en mogen er maximaal vier spelers per trainer het veld op.

"Voetbal is normaal gesproken een contactsport. Dan heb je het over de partijvormen en dergelijke. Dat heb je nu niet. Ze kunnen wel tegen een bal trappen, uiteraard is daar wat in te doen."

Voor de spelers is het volgens De Zeeuw vooral fijn dat ze weer samen kunnen trainen. "Het is altijd leuker om met iemand te sporten. Dat is ook goed om elkaar te motiveren. Als je de training maar in je woonkamertje of eigen tuintje moet doen, dat is gewoon oersaai."

Niet alle spelers zijn weer terug te vinden op het veld. Van de spelers uit het buitenland voor wie dit sowieso het laatste of enige seizoen bij de club zou zijn, komen niet meer terug.

Waarvoor de spelers trainen is ook nog niet bekend, voor nu trainen ze volgens De Zeeuw voor komend seizoen. Seizoen 2019-2020 wordt niet afgemaakt, maar hoe en in welke vorm er volgend seizoen gevoetbald kan worden, dat is nog niet bekend.

Lees ook

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.