gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapenkoppen voelen zich tijdens hervatte groepstraining 'als koetjes in de wei'

71031859210982d7920bdf607ba2dde8.jpg

De voetballers van FC Dordrecht trainen sinds maandag weer in groepsverband. Door de coronacrisis kon er wekenlang niet in groepsverband getraind worden, en waren de spelers op zichzelf aangewezen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De jongens waren ongelooflijk blij dat ze weer uit de 'stal konden springen', als echt koetjes weer in de wei. Ze waren zo blij dat ze weer konden trainen", vertelt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die woensdagochtend op afstand zichtbaar staat te genieten van de tweede training van de Schapenkoppen.

Vanwege de versoepeling van het kabinet mag de betaald voetbalclub weer gaan trainen. Om ook tijdens de weken zonder groepstraining fit te blijven, hadden alle selectiespelers een trainingsschema meegekregen. Daar is volgens De Zeeuw goed naar geluisterd.

Helemaal 'normaal' verlopen de trainingen op het trainingsveld aan de Krommedijk nog niet. Zo wordt er op anderhalve meter van elkaar getraind, en mogen er maximaal vier spelers per trainer het veld op.

"Voetbal is normaal gesproken een contactsport. Dan heb je het over de partijvormen en dergelijke. Dat heb je nu niet. Ze kunnen wel tegen een bal trappen, uiteraard is daar wat in te doen."

Voor de spelers is het volgens De Zeeuw vooral fijn dat ze weer samen kunnen trainen. "Het is altijd leuker om met iemand te sporten. Dat is ook goed om elkaar te motiveren. Als je de training maar in je woonkamertje of eigen tuintje moet doen, dat is gewoon oersaai."

Niet alle spelers zijn weer terug te vinden op het veld. Van de spelers uit het buitenland voor wie dit sowieso het laatste of enige seizoen bij de club zou zijn, komen niet meer terug.

Waarvoor de spelers trainen is ook nog niet bekend, voor nu trainen ze volgens De Zeeuw voor komend seizoen. Seizoen 2019-2020 wordt niet afgemaakt, maar hoe en in welke vorm er volgend seizoen gevoetbald kan worden, dat is nog niet bekend.

Lees ook

foto artikel de stemming in Zwijndrecht.jpg

De Stemming in Zwijndrecht: ‘Lang leve de bejaardenhuizen, laat ze maar weer komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Zwijndrecht.

gevangenisdordrecht.png

Personeelslid gevangenis loopt ernstig letsel op door gedetineerde

Een personeelslid van de gevangenis in Dordrecht heeft begin februari ernstig letsel opgelopen door toedoen van een gevangene. Volgens een woordvoerder van de Dienst Justitiele Inrichtingen (DJI) gebruikte de gevangene uit het niets geweld tegen twee personeelsleden tijdens een gesprek met hen.

voorroxane.png

Houden partijen in Dordrecht zich aan de (on)geschreven campagneregels?

De laatste lootjes van de campagnes voor de gemeenteraadsverkiezingen zorgen in Dordrecht voor wat opvallende praktijken. Partijen zijn hun campagneposters recht over die van andere partijen aan het plakken, wat leidt tot bijzondere collages.

AIverkiezingen.png

Politieke partijen gebruiken teksten van lobbyclubs: 'Het moet wel overeenkomen met wat we vinden'

Lobbyteksten van maatschappelijke organisaties en bedrijven komen soms letterlijk terug in de verkiezingsprogramma’s van lokale politieke partijen. Dit blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de Open State Foundation.

Foto voor artikel - web.JPG

Geen ouderbijdrage, wel speciaal fonds: iedereen kan speciale lessen en uitjes sponsoren

Hoe zorg je als school voor uitstapjes en speciale lessen als daar geen geld voor is? De Nestas scholengroep denkt daar een oplossing voor te hebben. Woensdag 18 maart wordt de stichting Vrienden van Nestas gelanceerd.

bosboomtoussaintstraat.jpeg

Kamer gesloten na vondst harddrugs en vuurwapen

Een kamer in een woning aan de Bosboom-Toussaintstraat is door de burgemeester van Dordrecht gesloten. Er is namelijk een grote hoeveelheid aan harddrugs en een vuurwapen met kogels gevonden.