gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schapenkoppen voelen zich tijdens hervatte groepstraining 'als koetjes in de wei'

71031859210982d7920bdf607ba2dde8

De voetballers van FC Dordrecht trainen sinds maandag weer in groepsverband. Door de coronacrisis kon er wekenlang niet in groepsverband getraind worden, en waren de spelers op zichzelf aangewezen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De jongens waren ongelooflijk blij dat ze weer uit de 'stal konden springen', als echt koetjes weer in de wei. Ze waren zo blij dat ze weer konden trainen", vertelt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die woensdagochtend op afstand zichtbaar staat te genieten van de tweede training van de Schapenkoppen.

Vanwege de versoepeling van het kabinet mag de betaald voetbalclub weer gaan trainen. Om ook tijdens de weken zonder groepstraining fit te blijven, hadden alle selectiespelers een trainingsschema meegekregen. Daar is volgens De Zeeuw goed naar geluisterd.

Helemaal 'normaal' verlopen de trainingen op het trainingsveld aan de Krommedijk nog niet. Zo wordt er op anderhalve meter van elkaar getraind, en mogen er maximaal vier spelers per trainer het veld op.

"Voetbal is normaal gesproken een contactsport. Dan heb je het over de partijvormen en dergelijke. Dat heb je nu niet. Ze kunnen wel tegen een bal trappen, uiteraard is daar wat in te doen."

Voor de spelers is het volgens De Zeeuw vooral fijn dat ze weer samen kunnen trainen. "Het is altijd leuker om met iemand te sporten. Dat is ook goed om elkaar te motiveren. Als je de training maar in je woonkamertje of eigen tuintje moet doen, dat is gewoon oersaai."

Niet alle spelers zijn weer terug te vinden op het veld. Van de spelers uit het buitenland voor wie dit sowieso het laatste of enige seizoen bij de club zou zijn, komen niet meer terug.

Waarvoor de spelers trainen is ook nog niet bekend, voor nu trainen ze volgens De Zeeuw voor komend seizoen. Seizoen 2019-2020 wordt niet afgemaakt, maar hoe en in welke vorm er volgend seizoen gevoetbald kan worden, dat is nog niet bekend.

Lees ook

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.