Dordrecht, Netherlands

Scheepskraan Stadswerven komt in maart

De oude scheepskraan die op Stadswerven moet worden geplaatst, komt in de eerste week van maart. De kraan staat nu nog steeds op zijn oude plek langs de dijk in Hendrik Ido Ambacht.
Peter Tromp | 29 januari 2016 11:53 | Aangepast op 29 januari 2016 11:53
 De kraan zou in oktober al naar Dordrecht komen, maar door het incident in Alphen met een brugdeel waarbij kranen op een ponton omvielen, is nog eens kritisch gekeken naar de stabiliteit bij het laden en lossen.

 Besloten is om de oude scheepskraan nu met een bok over de rivier naar Dordrecht te vervoeren, waarbij de kranen op de wal staan.

 Om voldoende ruimte te hebben om te manoeuvreren moest eerst de Ark van Noach weg zijn. dat is nu het geval.

 De scheepskraan komt naar Stadswerven als herinnering aan het scheepsbouwverleden van het gebied.

Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...