gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheuren en verouderd voegwerk in Kyck over den Dyck: restauratiekosten anderhalve ton

96564af80e5bf4141a107e1d09d1a8ad

Al drie weken draaien de wieken van Molen Kyck over den Dyck niet. Het is niet meer veilig om ze te laten draaien omdat er scheuren in de roeden van de wieken zitten.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Geen acuut gevaar

“Nu is het nog niet direct gevaarlijk”, ziet ook molenaar Peter Raggers. “Maar als de wieken draaien, zouden ze kunnen breken. Zeker als er dan ook een zeil op zit.”

De schade kwam aan het licht omdat de wieken van dezelfde leverancier komen als de wieken die de afgelopen maanden zijn afgebroken bij drie molens in het land.

Metselwerk verouderd

De molen is op zich goed gemetseld, maar het voegwerk in bepaalde delen is niet overal meer goed. “In vijftien procent van de muren moeten er stenen worden vernieuwd”, aldus Marianne Mulders van de Stichting Molen Kyck over den Dyck.

Samen met de restauratiekosten van de wieken, die geschat worden op ruim een ton, betekent dit dat de molen ongeveer anderhalve ton moet betalen om in bedrijf te blijven.

Fondsen

“De provincie heeft een restauratie-subsidiepot, daar gaan wij een aanvraag doen”, vertelt Mulders. “We verwachten ongeveer zestig procent vergoed te krijgen en ook zijn er nog twee andere fondsen.”

Ongeveer zeventig procent zou dan op die manier kunnen worden opgehaald, maar tussen de veertig- en zestigduizend euro moet zelf worden opgehoest.

Crowdfunding

Dat bedrag wil de molen bij elkaar brengen door middel van crowdfunding. Meer informatie daarover kunt u vinden op de website

Lees ook

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.