gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheuren en verouderd voegwerk in Kyck over den Dyck: restauratiekosten anderhalve ton

96564af80e5bf4141a107e1d09d1a8ad

Al drie weken draaien de wieken van Molen Kyck over den Dyck niet. Het is niet meer veilig om ze te laten draaien omdat er scheuren in de roeden van de wieken zitten.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Geen acuut gevaar

“Nu is het nog niet direct gevaarlijk”, ziet ook molenaar Peter Raggers. “Maar als de wieken draaien, zouden ze kunnen breken. Zeker als er dan ook een zeil op zit.”

De schade kwam aan het licht omdat de wieken van dezelfde leverancier komen als de wieken die de afgelopen maanden zijn afgebroken bij drie molens in het land.

Metselwerk verouderd

De molen is op zich goed gemetseld, maar het voegwerk in bepaalde delen is niet overal meer goed. “In vijftien procent van de muren moeten er stenen worden vernieuwd”, aldus Marianne Mulders van de Stichting Molen Kyck over den Dyck.

Samen met de restauratiekosten van de wieken, die geschat worden op ruim een ton, betekent dit dat de molen ongeveer anderhalve ton moet betalen om in bedrijf te blijven.

Fondsen

“De provincie heeft een restauratie-subsidiepot, daar gaan wij een aanvraag doen”, vertelt Mulders. “We verwachten ongeveer zestig procent vergoed te krijgen en ook zijn er nog twee andere fondsen.”

Ongeveer zeventig procent zou dan op die manier kunnen worden opgehaald, maar tussen de veertig- en zestigduizend euro moet zelf worden opgehoest.

Crowdfunding

Dat bedrag wil de molen bij elkaar brengen door middel van crowdfunding. Meer informatie daarover kunt u vinden op de website

Lees ook

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.