Dordrecht, Netherlands

Scheuren en verouderd voegwerk in Kyck over den Dyck: restauratiekosten anderhalve ton

Al drie weken draaien de wieken van Molen Kyck over den Dyck niet. Het is niet meer veilig om ze te laten draaien omdat er scheuren in de roeden van de wieken zitten.
Corrado Francke | 10 november 2020 14:41 | Aangepast op 10 november 2020 14:41
Geen acuut gevaar

“Nu is het nog niet direct gevaarlijk”, ziet ook molenaar Peter Raggers. “Maar als de wieken draaien, zouden ze kunnen breken. Zeker als er dan ook een zeil op zit.”

De schade kwam aan het licht omdat de wieken van dezelfde leverancier komen als de wieken die de afgelopen maanden zijn afgebroken bij drie molens in het land.

Metselwerk verouderd

De molen is op zich goed gemetseld, maar het voegwerk in bepaalde delen is niet overal meer goed. “In vijftien procent van de muren moeten er stenen worden vernieuwd”, aldus Marianne Mulders van de Stichting Molen Kyck over den Dyck.

Samen met de restauratiekosten van de wieken, die geschat worden op ruim een ton, betekent dit dat de molen ongeveer anderhalve ton moet betalen om in bedrijf te blijven.

Fondsen

“De provincie heeft een restauratie-subsidiepot, daar gaan wij een aanvraag doen”, vertelt Mulders. “We verwachten ongeveer zestig procent vergoed te krijgen en ook zijn er nog twee andere fondsen.”

Ongeveer zeventig procent zou dan op die manier kunnen worden opgehaald, maar tussen de veertig- en zestigduizend euro moet zelf worden opgehoest.

Crowdfunding

Dat bedrag wil de molen bij elkaar brengen door middel van crowdfunding. Meer informatie daarover kunt u vinden op de website

Meest gelezen

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Alblasserdam bezorgd om probleemjeugd: ‘Verbinding verdient opnieuw aandacht’

Probleemjongeren in en om Alblasserdam houden de gemoederen flink bezig. Een bezorgd gemeentebestuur...

Wil je impact maken? Deel je ideeën met deze gemeenteraad

Alle inwoners van Zwijndrecht en Heerjansdam kunnen deze donderdag in gesprek gaan met de gemeentera...

Willem en zijn vrouw slapen als Kreta begint te schudden: 'Als de donder in onze pyjama naar buiten'

Het is nog maar vroeg in de ochtend als Willem en zijn vrouw op bizarre wijze wakker worden. Er is e...

Op deze plek worden dieren een handje geholpen met veilig oversteken

Het is een bijzonder gezicht: langs het fietstunneltje aan het einde van de Dordwijklaan onder de N3...

Agent Guido spijkert mensen bij over cybergevaar: 'Niet alleen senioren vallen ervoor'

Met zijn politiebus is agent Guido in verschillende Dordtse wijken te vinden om op straat jongeren a...

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Een leerling van het Dordtse Insula College is dinsdag tijdens de les onwel geworden door het gebrui...