gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheuren over de kinderafdeling

Op de kinderafdeling van het Albert Schweitzer-ziekenhuis rijdt sinds vandaag een elektrisch autootje rond. Kleine kinderen kunnen ermee door de gangen rijden op weg naar een onderzoek. Dat geeft afleiding en rust.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het wagentje maakt startgeluiden, heeft een claxon en zelfs een usb-aansluiting voor je muziekspeler. Kinderen tot 30 kilogram kunnen erin. Je kan zelf rijden, maar voor de veiligheid loopt de medisch pedagogisch medewerker er toch achteraan. Ze heeft een afstandsbediening, waarmee ze de besturing direct over kan nemen.

Niet alle kinderen mogen met de auto door de gangen rijden. Als je bijvoorbeeld naar de operatiekamer moet, krijg je meestal vooraf al een middeltje waar je suf van wordt. Dan is het te onveilig om met het autootje door de gangen te rijden.

Het is een bezienswaardigheid voor de medewerkers in het ziekenhuis. Het autootje is een cadeautje van het IJsselland-ziekenhuis, omdat het Albert Schweitzer ze ergens mee had geholpen. Inmiddels zijn er meer ziekenhuizen waar dit soort speelgoedauto's op de kinderafdeling worden gebruikt. Het ziekenhuis in Dordrecht had er nog geen.

Lees ook

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.