gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheuren over de kinderafdeling

Op de kinderafdeling van het Albert Schweitzer-ziekenhuis rijdt sinds vandaag een elektrisch autootje rond. Kleine kinderen kunnen ermee door de gangen rijden op weg naar een onderzoek. Dat geeft afleiding en rust.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het wagentje maakt startgeluiden, heeft een claxon en zelfs een usb-aansluiting voor je muziekspeler. Kinderen tot 30 kilogram kunnen erin. Je kan zelf rijden, maar voor de veiligheid loopt de medisch pedagogisch medewerker er toch achteraan. Ze heeft een afstandsbediening, waarmee ze de besturing direct over kan nemen.

Niet alle kinderen mogen met de auto door de gangen rijden. Als je bijvoorbeeld naar de operatiekamer moet, krijg je meestal vooraf al een middeltje waar je suf van wordt. Dan is het te onveilig om met het autootje door de gangen te rijden.

Het is een bezienswaardigheid voor de medewerkers in het ziekenhuis. Het autootje is een cadeautje van het IJsselland-ziekenhuis, omdat het Albert Schweitzer ze ergens mee had geholpen. Inmiddels zijn er meer ziekenhuizen waar dit soort speelgoedauto's op de kinderafdeling worden gebruikt. Het ziekenhuis in Dordrecht had er nog geen.

Lees ook

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.