gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheuren over de kinderafdeling

Op de kinderafdeling van het Albert Schweitzer-ziekenhuis rijdt sinds vandaag een elektrisch autootje rond. Kleine kinderen kunnen ermee door de gangen rijden op weg naar een onderzoek. Dat geeft afleiding en rust.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het wagentje maakt startgeluiden, heeft een claxon en zelfs een usb-aansluiting voor je muziekspeler. Kinderen tot 30 kilogram kunnen erin. Je kan zelf rijden, maar voor de veiligheid loopt de medisch pedagogisch medewerker er toch achteraan. Ze heeft een afstandsbediening, waarmee ze de besturing direct over kan nemen.

Niet alle kinderen mogen met de auto door de gangen rijden. Als je bijvoorbeeld naar de operatiekamer moet, krijg je meestal vooraf al een middeltje waar je suf van wordt. Dan is het te onveilig om met het autootje door de gangen te rijden.

Het is een bezienswaardigheid voor de medewerkers in het ziekenhuis. Het autootje is een cadeautje van het IJsselland-ziekenhuis, omdat het Albert Schweitzer ze ergens mee had geholpen. Inmiddels zijn er meer ziekenhuizen waar dit soort speelgoedauto's op de kinderafdeling worden gebruikt. Het ziekenhuis in Dordrecht had er nog geen.

Lees ook

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.