gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheuren over de kinderafdeling

Op de kinderafdeling van het Albert Schweitzer-ziekenhuis rijdt sinds vandaag een elektrisch autootje rond. Kleine kinderen kunnen ermee door de gangen rijden op weg naar een onderzoek. Dat geeft afleiding en rust.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het wagentje maakt startgeluiden, heeft een claxon en zelfs een usb-aansluiting voor je muziekspeler. Kinderen tot 30 kilogram kunnen erin. Je kan zelf rijden, maar voor de veiligheid loopt de medisch pedagogisch medewerker er toch achteraan. Ze heeft een afstandsbediening, waarmee ze de besturing direct over kan nemen.

Niet alle kinderen mogen met de auto door de gangen rijden. Als je bijvoorbeeld naar de operatiekamer moet, krijg je meestal vooraf al een middeltje waar je suf van wordt. Dan is het te onveilig om met het autootje door de gangen te rijden.

Het is een bezienswaardigheid voor de medewerkers in het ziekenhuis. Het autootje is een cadeautje van het IJsselland-ziekenhuis, omdat het Albert Schweitzer ze ergens mee had geholpen. Inmiddels zijn er meer ziekenhuizen waar dit soort speelgoedauto's op de kinderafdeling worden gebruikt. Het ziekenhuis in Dordrecht had er nog geen.

Lees ook

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?