gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheuren over de kinderafdeling

Op de kinderafdeling van het Albert Schweitzer-ziekenhuis rijdt sinds vandaag een elektrisch autootje rond. Kleine kinderen kunnen ermee door de gangen rijden op weg naar een onderzoek. Dat geeft afleiding en rust.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het wagentje maakt startgeluiden, heeft een claxon en zelfs een usb-aansluiting voor je muziekspeler. Kinderen tot 30 kilogram kunnen erin. Je kan zelf rijden, maar voor de veiligheid loopt de medisch pedagogisch medewerker er toch achteraan. Ze heeft een afstandsbediening, waarmee ze de besturing direct over kan nemen.

Niet alle kinderen mogen met de auto door de gangen rijden. Als je bijvoorbeeld naar de operatiekamer moet, krijg je meestal vooraf al een middeltje waar je suf van wordt. Dan is het te onveilig om met het autootje door de gangen te rijden.

Het is een bezienswaardigheid voor de medewerkers in het ziekenhuis. Het autootje is een cadeautje van het IJsselland-ziekenhuis, omdat het Albert Schweitzer ze ergens mee had geholpen. Inmiddels zijn er meer ziekenhuizen waar dit soort speelgoedauto's op de kinderafdeling worden gebruikt. Het ziekenhuis in Dordrecht had er nog geen.

Lees ook

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.