Dordrecht, Netherlands

Schilderij Albert Cuyp onthuld aan Nieuwe Haven

Aan de Nieuw Haven stond op nummer 23 het geboortehuis van Albert Cuyp. Inge en Jorina hebben daar "Het Gezicht op Dordrecht" van de bekende Dordtse schilder nageschilderd. Donderdagmiddag was de onthulling van het schilderij, dat hang in de nieuwe bed en breakfast.
Dennis Koorevaar | 11 juni 2021 11:37 | Aangepast op 11 juni 2021 11:37
"Hij heeft toen vanuit Zwijndrecht de opzet gemaakt," vertelt Inge Modderkolk, een van de schilders. "En als je vanuit hier naar buiten kijkt, zie je eigenlijk hetzelfde." Volgens Yvonne van Wingerden, eigenaresse van de B&B is het puur toeval dat de nieuwe B&B in het thema van Albert Cuyp is. "We wisten het niet, toen we dit huis kochten. Vroeger hadden de huizen geen nummers, maar namen. En het heette de 'Cleijne Nagtegael, vandaar de naam van de B&B."

"In de negentiende eeuw is er een nieuw pand gebouwd," vertelt Jorina Zondervan, de andere schilder. "Het is wel heel bijzonder dat het hier allemaal weer terugkomt."

Zo'n schilderij namaken, doe je niet zomaar. Voor Inge en Jorina was het dan ook een flinke uitdaging. "Het kleurpalet achterhalen is vaak het lastigste. Toen waren er niet zo veel kleuren en nu wel. Dus om dan de juiste keuze te maken is nog best moeilijk." vertelt Jorina. Inge vindt het een hele eer om zo'n schilderij te mogen naschilderen en is zeker tevreden over het eindresultaat.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Ondernemers vragen om aanpassing verkeerssituaties: ‘Onduidelijk en gevaarlijk’

Het Ondernemersfonds Sliedrecht heeft de gemeente gevraagd om aanpassing van verschillende verkeerss...

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Aan carnavalsvierders geen gebrek dit weekend in Dordrecht, of eigenlijk: Ooi- en Ramsgat. Missie ge...

In deze gemeente is de gemiddelde huizenprijs bijna een half miljoen

Voor een huis ben je binnen onze streek opnieuw het duurst uit in de gemeente Molenlanden. Daar beta...

Brabant neemt polonaiserecord van onze streek over, maar voor hoe lang?

Het wereldrecord ‘de langste polonaise lopen’ is verbroken. Een aantal jaar was dat record in handen...

Meerdere woningen ontruimd na brand in kelderbox

In een kelderbox van een flat in Papendrecht heeft zondagochtend brand gewoed. Vanwege de rook die d...