gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schilderij Albert Cuyp onthuld aan Nieuwe Haven

5813a4f70bed2c2ec5fab0af58b74247

Aan de Nieuw Haven stond op nummer 23 het geboortehuis van Albert Cuyp. Inge en Jorina hebben daar "Het Gezicht op Dordrecht" van de bekende Dordtse schilder nageschilderd. Donderdagmiddag was de onthulling van het schilderij, dat hang in de nieuwe bed en breakfast.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Hij heeft toen vanuit Zwijndrecht de opzet gemaakt," vertelt Inge Modderkolk, een van de schilders. "En als je vanuit hier naar buiten kijkt, zie je eigenlijk hetzelfde." Volgens Yvonne van Wingerden, eigenaresse van de B&B is het puur toeval dat de nieuwe B&B in het thema van Albert Cuyp is. "We wisten het niet, toen we dit huis kochten. Vroeger hadden de huizen geen nummers, maar namen. En het heette de 'Cleijne Nagtegael, vandaar de naam van de B&B."

"In de negentiende eeuw is er een nieuw pand gebouwd," vertelt Jorina Zondervan, de andere schilder. "Het is wel heel bijzonder dat het hier allemaal weer terugkomt."

Zo'n schilderij namaken, doe je niet zomaar. Voor Inge en Jorina was het dan ook een flinke uitdaging. "Het kleurpalet achterhalen is vaak het lastigste. Toen waren er niet zo veel kleuren en nu wel. Dus om dan de juiste keuze te maken is nog best moeilijk." vertelt Jorina. Inge vindt het een hele eer om zo'n schilderij te mogen naschilderen en is zeker tevreden over het eindresultaat.

Lees ook

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.