gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schilderij Albert Cuyp onthuld aan Nieuwe Haven

5813a4f70bed2c2ec5fab0af58b74247

Aan de Nieuw Haven stond op nummer 23 het geboortehuis van Albert Cuyp. Inge en Jorina hebben daar "Het Gezicht op Dordrecht" van de bekende Dordtse schilder nageschilderd. Donderdagmiddag was de onthulling van het schilderij, dat hang in de nieuwe bed en breakfast.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Hij heeft toen vanuit Zwijndrecht de opzet gemaakt," vertelt Inge Modderkolk, een van de schilders. "En als je vanuit hier naar buiten kijkt, zie je eigenlijk hetzelfde." Volgens Yvonne van Wingerden, eigenaresse van de B&B is het puur toeval dat de nieuwe B&B in het thema van Albert Cuyp is. "We wisten het niet, toen we dit huis kochten. Vroeger hadden de huizen geen nummers, maar namen. En het heette de 'Cleijne Nagtegael, vandaar de naam van de B&B."

"In de negentiende eeuw is er een nieuw pand gebouwd," vertelt Jorina Zondervan, de andere schilder. "Het is wel heel bijzonder dat het hier allemaal weer terugkomt."

Zo'n schilderij namaken, doe je niet zomaar. Voor Inge en Jorina was het dan ook een flinke uitdaging. "Het kleurpalet achterhalen is vaak het lastigste. Toen waren er niet zo veel kleuren en nu wel. Dus om dan de juiste keuze te maken is nog best moeilijk." vertelt Jorina. Inge vindt het een hele eer om zo'n schilderij te mogen naschilderen en is zeker tevreden over het eindresultaat.

Lees ook

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.