gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schilderij Albert Cuyp onthuld aan Nieuwe Haven

5813a4f70bed2c2ec5fab0af58b74247

Aan de Nieuw Haven stond op nummer 23 het geboortehuis van Albert Cuyp. Inge en Jorina hebben daar "Het Gezicht op Dordrecht" van de bekende Dordtse schilder nageschilderd. Donderdagmiddag was de onthulling van het schilderij, dat hang in de nieuwe bed en breakfast.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Hij heeft toen vanuit Zwijndrecht de opzet gemaakt," vertelt Inge Modderkolk, een van de schilders. "En als je vanuit hier naar buiten kijkt, zie je eigenlijk hetzelfde." Volgens Yvonne van Wingerden, eigenaresse van de B&B is het puur toeval dat de nieuwe B&B in het thema van Albert Cuyp is. "We wisten het niet, toen we dit huis kochten. Vroeger hadden de huizen geen nummers, maar namen. En het heette de 'Cleijne Nagtegael, vandaar de naam van de B&B."

"In de negentiende eeuw is er een nieuw pand gebouwd," vertelt Jorina Zondervan, de andere schilder. "Het is wel heel bijzonder dat het hier allemaal weer terugkomt."

Zo'n schilderij namaken, doe je niet zomaar. Voor Inge en Jorina was het dan ook een flinke uitdaging. "Het kleurpalet achterhalen is vaak het lastigste. Toen waren er niet zo veel kleuren en nu wel. Dus om dan de juiste keuze te maken is nog best moeilijk." vertelt Jorina. Inge vindt het een hele eer om zo'n schilderij te mogen naschilderen en is zeker tevreden over het eindresultaat.

Lees ook

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.