gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schilderij Albert Cuyp onthuld aan Nieuwe Haven

5813a4f70bed2c2ec5fab0af58b74247

Aan de Nieuw Haven stond op nummer 23 het geboortehuis van Albert Cuyp. Inge en Jorina hebben daar "Het Gezicht op Dordrecht" van de bekende Dordtse schilder nageschilderd. Donderdagmiddag was de onthulling van het schilderij, dat hang in de nieuwe bed en breakfast.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Hij heeft toen vanuit Zwijndrecht de opzet gemaakt," vertelt Inge Modderkolk, een van de schilders. "En als je vanuit hier naar buiten kijkt, zie je eigenlijk hetzelfde." Volgens Yvonne van Wingerden, eigenaresse van de B&B is het puur toeval dat de nieuwe B&B in het thema van Albert Cuyp is. "We wisten het niet, toen we dit huis kochten. Vroeger hadden de huizen geen nummers, maar namen. En het heette de 'Cleijne Nagtegael, vandaar de naam van de B&B."

"In de negentiende eeuw is er een nieuw pand gebouwd," vertelt Jorina Zondervan, de andere schilder. "Het is wel heel bijzonder dat het hier allemaal weer terugkomt."

Zo'n schilderij namaken, doe je niet zomaar. Voor Inge en Jorina was het dan ook een flinke uitdaging. "Het kleurpalet achterhalen is vaak het lastigste. Toen waren er niet zo veel kleuren en nu wel. Dus om dan de juiste keuze te maken is nog best moeilijk." vertelt Jorina. Inge vindt het een hele eer om zo'n schilderij te mogen naschilderen en is zeker tevreden over het eindresultaat.

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.