Dordrecht, Netherlands

Schilderij Engelenburgerbrug geveild voor eigen renovatie

De kosten voor de renovatie van de Engelenburgerbrug vallen duurder uit dan berekend. Dat bericht las ook kunstenaar Bikkel de Haan, uit Vlaardingen. Zij had net een schilderij gemaakt van een stuk van de kade met de Engelenburgerbrug en de Zwijndrechtsebrug op de achtergrond. Reden genoeg voor haar om een veiling te organiseren om de extra kosten voor de gemeente te compenseren.
Dennis Koorevaar | 4 mei 2021 09:00 | Aangepast op 4 mei 2021 09:00
“Ik had het schilderij net af toen ik las over de Engelenburgerbrug,” vertelt De Haan. “Ik besloot het te veilen en de opbrengst te schenken aan de gemeente Dordrecht.”

De veiling is 15 mei van 12.00 uur tot 16.00 uur, in restaurant LEF. “Het startbod is 200 euro. Dat leek mij een mooi bedrag.”

Wethouder Rik van der Linden zal bij de veiling aanwezig zijn om het hoogst geboden bedrag op het schilderij van de Vlaardingse in ontvangst te nemen.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...