Dordrecht, Netherlands

Schilderij Engelenburgerbrug geveild voor eigen renovatie

De kosten voor de renovatie van de Engelenburgerbrug vallen duurder uit dan berekend. Dat bericht las ook kunstenaar Bikkel de Haan, uit Vlaardingen. Zij had net een schilderij gemaakt van een stuk van de kade met de Engelenburgerbrug en de Zwijndrechtsebrug op de achtergrond. Reden genoeg voor haar om een veiling te organiseren om de extra kosten voor de gemeente te compenseren.
Dennis Koorevaar | 4 mei 2021 09:00 | Aangepast op 4 mei 2021 09:00
“Ik had het schilderij net af toen ik las over de Engelenburgerbrug,” vertelt De Haan. “Ik besloot het te veilen en de opbrengst te schenken aan de gemeente Dordrecht.”

De veiling is 15 mei van 12.00 uur tot 16.00 uur, in restaurant LEF. “Het startbod is 200 euro. Dat leek mij een mooi bedrag.”

Wethouder Rik van der Linden zal bij de veiling aanwezig zijn om het hoogst geboden bedrag op het schilderij van de Vlaardingse in ontvangst te nemen.

Lees ook

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...

Twee autobranden in één nacht in onze regio

In zowel Dordrecht als Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag een autobrand geweest. Be...

Let op: het kan glad zijn!

In heel onze streek kan het plaatselijk glad zijn. Ook voor de rest van het land, behalve op de Wadd...

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...