Dordrecht, Netherlands

Schilderij Engelenburgerbrug geveild voor eigen renovatie

De kosten voor de renovatie van de Engelenburgerbrug vallen duurder uit dan berekend. Dat bericht las ook kunstenaar Bikkel de Haan, uit Vlaardingen. Zij had net een schilderij gemaakt van een stuk van de kade met de Engelenburgerbrug en de Zwijndrechtsebrug op de achtergrond. Reden genoeg voor haar om een veiling te organiseren om de extra kosten voor de gemeente te compenseren.
Dennis Koorevaar | 4 mei 2021 09:00 | Aangepast op 4 mei 2021 09:00
“Ik had het schilderij net af toen ik las over de Engelenburgerbrug,” vertelt De Haan. “Ik besloot het te veilen en de opbrengst te schenken aan de gemeente Dordrecht.”

De veiling is 15 mei van 12.00 uur tot 16.00 uur, in restaurant LEF. “Het startbod is 200 euro. Dat leek mij een mooi bedrag.”

Wethouder Rik van der Linden zal bij de veiling aanwezig zijn om het hoogst geboden bedrag op het schilderij van de Vlaardingse in ontvangst te nemen.

Lees ook

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...

Opnieuw illegale prostitutie aangetroffen in Papendrecht

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is in Papendrecht illegale prostitutie aangetroffen in ee...

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...