Dordrecht, Netherlands

Schildertalent Da Vinci College te zien in tv-programma

Schilder Rutger van Antwerpen, uitblinker van het Da Vinci College, is vanaf maandag te zien in het tv-programma VakKing 2018.
Petra Scheurwater | 10 oktober 2018 10:54 | Aangepast op 10 oktober 2018 10:54
De jonge schilder is voor het programma door camera's gevolgd voorafgaand en tijdens Euro Skills, het het Europees Kampioenschap voor vakmanschap. Vijf wekenlang volgt de serie elf jonge MBO-vakmensen die alles op alles zetten om in hun vakgebied de allerbeste van Europa te worden.

De 19-jarige Rutger volgt de schildersvakopleiding op het Da Vinci college. Hij mocht in de finale in Hongarije zijn schilderkunsten tonen, omdat hij eerder dit jaar Nederlands Kampioen schilderen werd.

Op Euro Skills werd Rutger negende. “Het was een wedstrijd met veel tijdsdruk”, vertelde Rutger na zijn deelname over het kampioenschap in Budapest.

“Ik ben mooi negende geworden van de vijftien deelnemers. De concurrentie was enorm. Ik ben er zeer tevreden mee.”

VakKing2018 is vanaf maandag 15 oktober wekelijks om 22:15 uur te zien op NPO 3.

Meest gelezen

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...

Dordtse wereldkampioenen geëerd met enorme afbeelding in Sportboulevard

Drie lokale sporthelden krijgen een plek in de 'hall of fame' van de Dordtse Sportboulevard. Na onde...

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...

Straten zaten weken in het donker, en dit is waarom

Bewoners van de buurt rond de Markstraat en Dintelstraat in Ridderkerk-Bolnes hebben het drie weken ...

Rechtszaak tegen Damen Shipyards start vandaag: wat staat er op het spel?

Na jarenlang juridisch getouwtrek begint deze maandag de rechtszaak tegen Damen Shipyards uit Gorin...