gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Schok is groot bij bedrijf waarvan 25-jarige machinist omkwam

ade348e792d797d9e075e69d524b9c66

Het overlijden van de 25-jarige machinist uit Zwijndrecht is een grote schok voor het vervoerdersbedrijf waar hij werkte. De machinist stond met twee collega's buiten op een trein toen deze op een vrachtwagen klapte. "Ook de collega's met wie hij was, zijn enorm geschrokken. Ze krijgen psychologische hulp", vertelt een woordvoerder.

Rijnmond |  | Aangepast op
Woensdagmiddag rond 13:30 uur botste bij het Brabantse Hooge Zwaluwe een goederentrein van DB Cargo op een vrachtwagen. Hoe dat kon gebeuren, is ook bij het bedrijf nog een raadsel. De politie doet onderzoek. "Zij behandelt de zaak als een verkeersongeval", vertelt woordvoerder Jelle Rebbers tegen Omroep Brabant.

Psychologische hulp
Tijdens de botsing stonden er volgens het bedrijf behalve het slachtoffer nóg een volledig bevoegde machinist op de trein, en één collega in opleiding.

Al snel na het incident kregen de treincollega's professionele hulp aangeboden. Ook op de Kijfhoek, een groot rangeerterrein voor treinen bij Zwijndrecht, wordt het gesprek aangegaan met collega's. Daar beginnen veel machinisten van DB Cargo 's ochtends hun werkdag.

Rebbers: "We werken al jaren samen met een professionele club die nazorg levert aan collega's die iets heftigs hebben meegemaakt. Ook is de directie op bezoek geweest. Het is heel verdrietig."

Overgang
Het fatale treinongeluk gebeurde op een zogenoemde 'niet actief beveiligde overweg', ook wel een nabo genoemd. Er zijn bij zulke overgangen geen slagbomen die het verkeer regelen.
Vakbond FNV eist al jaren dat die verdwijnen. "En dit is weer een druppel in een al volle emmer", zegt FNV-bestuurder Birgitte Staal. "Het lijkt een klein stukje, maar je auto of vrachtwagen kan er zomaar stilvallen."

Lees meer over:

|

Lees ook

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.