gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholen en stadscentrum niet langer aangemerkt als veiligheidsrisicogebied

bb8cedca9f8f4f83416c0e2f79d3d406

De middelbare scholen en het stadscentrum van Ridderkerk zijn weer 'veilig verklaard'. In de periode van december 2023 tot juni 2024 waren het, op last van de burgemeester, veiligheidsrisicogebieden. Dit om het aantal wapengerelateerde incidenten de kop in te drukken.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
In de twee veiligheidsrisicogebieden mocht de politie iedereen controleren op het bezitten van messen en andere wapens. In totaal vonden er tien preventieve fouilleracties plaats. Die blijken succesvol en effectief te zijn geweest, want aantal incidenten in de twee gebieden is in de afgelopen periode afgenomen.

Niet verlengen
Daarom hebben de gemeente Ridderkerk, het Openbaar Ministerie en de politie nu besloten dat het verlengen van de twee veiligheidsrisicogebieden niet nodig is. "Preventief fouilleren heeft een grote inbreuk op de persoonlijke levenssfeer van mensen. Daarbij neemt het aantal incidenten af. Dat maakt dat we hebben besloten om de veiligheidsrisicogebieden voor nu niet te verlengen. We blijven ons uiteraard wel inzetten voor de veiligheid in deze gebieden. Ik bedank de politie voor hun grote inzet die in Ridderkerk goed is ontvangen", zo legt burgemeester Marco Oosterwijk uit.

Andere politie-acties
Het niet verlengen van de veiligheidsrisicogebieden betekent niet dat er op het gebied van veiligheid op straat nu niks meer gaat gebeuren in Ridderkerk. De komende twaalf maanden zet de politie in op andere acties.

Zo vinden er regelmatig verkeerscontroles plaats, waarbij voertuigen onderzocht en inzittenden gefouilleerd kunnen worden. Ook zal de politie de middelbare scholen extra in de gaten houden. Burgemeester Oosterwijk: “Mocht de komende maanden blijken dat het toch nodig is om weer over te gaan op veiligheidsrisicogebieden, aarzelen we absoluut niet om hierover afstemming met het Openbaar Ministerie en de politie te hebben.”

In onze streek komt het niet vaak voor dat de burgemeester een veiligheidsrisicogebied aanwijst. De laatste keer was in september 2021, toen de bebouwde kom van Alblasserdam en de industrieterreinen onder verscherpt toezicht kwamen te staan. De reden: een aantal ernstige incidenten in de gemeente.

Lees ook

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.