gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren sporten tijdens Olympic Moves

Voor het vijfde achtereenvolgende jaar vond maandag in Dordrecht een regionale finale plaats van Olympic Moves. Dat is de grootste schoolsportcompetitie van Nederland.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Ruim 33 middelbare scholen uit de regio zijn de strijd met elkaar aangegaan in vijf verschillende sporten, voetbal, hockey, volleybal, korfbal en tennis. De winnaars gaan op 8 juni naar de landelijke finale op Papendal. Daar vindt de ‘Olympic Moves The School Final’ plaats.

Volgens Gerben Boot van de Dordtse hockeyvereniging DMHC is zo'n regiofinale een grote organisatie, maar kan er ieder jaar worden gerekend op een grote groep vrijwilligers. Wel wordt het lastig als scholen zich op het laatste moment afmelden. "Dan wordt het schuiven in het schema om iedereen toch bezig te houden, zegt Boot.

Robin van Dijk van voetbalvereniging VV Dubbeldam zegt: "Er zijn bijna duizend kinderen aanwezig. Er gaat dus een hele organisatie aan vooraf, maar als je dan ziet waarvoor je het doet dan is het wel weer leuk."

"Het doel van Olympic Moves is om kinderen tussen de 12 en 19 jaar kennis te laten maken met verschillende sporten. Ook omdat je ziet dat ze op middelbare scholen minder gaan sporten is dit een manier om ze meer bij de sport betrokken te houden", zegt Michelle van Geffen van Olympic Moves.

Olympic Moveswordt georganiseerd door de Koninklijke Vereniging voor Lichamelijke Opvoeding (KLVO), NOC*NSF en Coca-Cola Nederland.

Lees ook

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.

wijngaardenfoto.png

Dorp voelt zich genegeerd bij plan voor nieuwe wijk: ‘Ze doen net of wij er niet zijn’

Gemopper in Wijngaarden. Bewoners van het eeuwenoude lintdorp voelen zich niet betrokken bij de plannen voor nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord, waar 1880 nieuwe huizen moeten verrijzen. In de polder ten noorden van de toekomstige wijk vreest men voor de gevolgen.

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.

lucky.png

Lagere straf voor 'Lucky' die ex-vriendin en voormalig schoonmoeder vermoordde

Het gerechtshof in Den Haag heeft Minh V., alias ‘Lucky’, veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel. Hij is schuldig bevonden aan doodslag op zijn ex-schoonmoeder en poging moord op zijn ex-partner. Het Openbaar Ministerie had levenslang geëist.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_49_48.Still001.png

Dit zijn de gevolgen van voorkeurstemmen voor de nieuwe Dordtse raad

Voorkeurstemmen hebben in Dordrecht gevolgen voor GroenLinks-PvdA, DENK en Forum voor Democratie. Bij DENK heeft de lijstduwer meer stemmen gekregen dan de lijsttrekker, bij GroenLinks-PvdA valt de nummer vijf buiten de boot. En dat terwijl die partij zes zetels kreeg.

Gemeentehuis Papendrecht

D66 stelt vragen over timing van brief over financiële tekorten

De D66-fractie in de gemeenteraad van Papendrecht heeft vragen gesteld aan het college over de timing van een raadsinformatiebrief over nieuwe dreigende tekorten op de gemeentebegroting. De brief kwam volgens D66 "net niet op tijd voor inwoners om mee te nemen in het bepalen van de stemkeuze voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.”