gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren sporten tijdens Olympic Moves

Voor het vijfde achtereenvolgende jaar vond maandag in Dordrecht een regionale finale plaats van Olympic Moves. Dat is de grootste schoolsportcompetitie van Nederland.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Ruim 33 middelbare scholen uit de regio zijn de strijd met elkaar aangegaan in vijf verschillende sporten, voetbal, hockey, volleybal, korfbal en tennis. De winnaars gaan op 8 juni naar de landelijke finale op Papendal. Daar vindt de ‘Olympic Moves The School Final’ plaats.

Volgens Gerben Boot van de Dordtse hockeyvereniging DMHC is zo'n regiofinale een grote organisatie, maar kan er ieder jaar worden gerekend op een grote groep vrijwilligers. Wel wordt het lastig als scholen zich op het laatste moment afmelden. "Dan wordt het schuiven in het schema om iedereen toch bezig te houden, zegt Boot.

Robin van Dijk van voetbalvereniging VV Dubbeldam zegt: "Er zijn bijna duizend kinderen aanwezig. Er gaat dus een hele organisatie aan vooraf, maar als je dan ziet waarvoor je het doet dan is het wel weer leuk."

"Het doel van Olympic Moves is om kinderen tussen de 12 en 19 jaar kennis te laten maken met verschillende sporten. Ook omdat je ziet dat ze op middelbare scholen minder gaan sporten is dit een manier om ze meer bij de sport betrokken te houden", zegt Michelle van Geffen van Olympic Moves.

Olympic Moveswordt georganiseerd door de Koninklijke Vereniging voor Lichamelijke Opvoeding (KLVO), NOC*NSF en Coca-Cola Nederland.

Lees ook

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."