gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren sporten tijdens Olympic Moves

Voor het vijfde achtereenvolgende jaar vond maandag in Dordrecht een regionale finale plaats van Olympic Moves. Dat is de grootste schoolsportcompetitie van Nederland.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Ruim 33 middelbare scholen uit de regio zijn de strijd met elkaar aangegaan in vijf verschillende sporten, voetbal, hockey, volleybal, korfbal en tennis. De winnaars gaan op 8 juni naar de landelijke finale op Papendal. Daar vindt de ‘Olympic Moves The School Final’ plaats.

Volgens Gerben Boot van de Dordtse hockeyvereniging DMHC is zo'n regiofinale een grote organisatie, maar kan er ieder jaar worden gerekend op een grote groep vrijwilligers. Wel wordt het lastig als scholen zich op het laatste moment afmelden. "Dan wordt het schuiven in het schema om iedereen toch bezig te houden, zegt Boot.

Robin van Dijk van voetbalvereniging VV Dubbeldam zegt: "Er zijn bijna duizend kinderen aanwezig. Er gaat dus een hele organisatie aan vooraf, maar als je dan ziet waarvoor je het doet dan is het wel weer leuk."

"Het doel van Olympic Moves is om kinderen tussen de 12 en 19 jaar kennis te laten maken met verschillende sporten. Ook omdat je ziet dat ze op middelbare scholen minder gaan sporten is dit een manier om ze meer bij de sport betrokken te houden", zegt Michelle van Geffen van Olympic Moves.

Olympic Moveswordt georganiseerd door de Koninklijke Vereniging voor Lichamelijke Opvoeding (KLVO), NOC*NSF en Coca-Cola Nederland.

Lees ook

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.