gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren sporten tijdens Olympic Moves

Voor het vijfde achtereenvolgende jaar vond maandag in Dordrecht een regionale finale plaats van Olympic Moves. Dat is de grootste schoolsportcompetitie van Nederland.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Ruim 33 middelbare scholen uit de regio zijn de strijd met elkaar aangegaan in vijf verschillende sporten, voetbal, hockey, volleybal, korfbal en tennis. De winnaars gaan op 8 juni naar de landelijke finale op Papendal. Daar vindt de ‘Olympic Moves The School Final’ plaats.

Volgens Gerben Boot van de Dordtse hockeyvereniging DMHC is zo'n regiofinale een grote organisatie, maar kan er ieder jaar worden gerekend op een grote groep vrijwilligers. Wel wordt het lastig als scholen zich op het laatste moment afmelden. "Dan wordt het schuiven in het schema om iedereen toch bezig te houden, zegt Boot.

Robin van Dijk van voetbalvereniging VV Dubbeldam zegt: "Er zijn bijna duizend kinderen aanwezig. Er gaat dus een hele organisatie aan vooraf, maar als je dan ziet waarvoor je het doet dan is het wel weer leuk."

"Het doel van Olympic Moves is om kinderen tussen de 12 en 19 jaar kennis te laten maken met verschillende sporten. Ook omdat je ziet dat ze op middelbare scholen minder gaan sporten is dit een manier om ze meer bij de sport betrokken te houden", zegt Michelle van Geffen van Olympic Moves.

Olympic Moveswordt georganiseerd door de Koninklijke Vereniging voor Lichamelijke Opvoeding (KLVO), NOC*NSF en Coca-Cola Nederland.

Lees ook

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.