gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scholieren sporten tijdens Olympic Moves

Voor het vijfde achtereenvolgende jaar vond maandag in Dordrecht een regionale finale plaats van Olympic Moves. Dat is de grootste schoolsportcompetitie van Nederland.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Ruim 33 middelbare scholen uit de regio zijn de strijd met elkaar aangegaan in vijf verschillende sporten, voetbal, hockey, volleybal, korfbal en tennis. De winnaars gaan op 8 juni naar de landelijke finale op Papendal. Daar vindt de ‘Olympic Moves The School Final’ plaats.

Volgens Gerben Boot van de Dordtse hockeyvereniging DMHC is zo'n regiofinale een grote organisatie, maar kan er ieder jaar worden gerekend op een grote groep vrijwilligers. Wel wordt het lastig als scholen zich op het laatste moment afmelden. "Dan wordt het schuiven in het schema om iedereen toch bezig te houden, zegt Boot.

Robin van Dijk van voetbalvereniging VV Dubbeldam zegt: "Er zijn bijna duizend kinderen aanwezig. Er gaat dus een hele organisatie aan vooraf, maar als je dan ziet waarvoor je het doet dan is het wel weer leuk."

"Het doel van Olympic Moves is om kinderen tussen de 12 en 19 jaar kennis te laten maken met verschillende sporten. Ook omdat je ziet dat ze op middelbare scholen minder gaan sporten is dit een manier om ze meer bij de sport betrokken te houden", zegt Michelle van Geffen van Olympic Moves.

Olympic Moveswordt georganiseerd door de Koninklijke Vereniging voor Lichamelijke Opvoeding (KLVO), NOC*NSF en Coca-Cola Nederland.

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.